72درصد میان سالان گناوه چاق هستند

11 ارديبهشت 1397
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: 72 درصد رده سنی 30 تا 59 سال این شهرستان به عنوان گروه میان سال براساس بررسی بعمل آمده مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه؛  اسماء حسن زاده در همایش 'سلامت برای همه 'ویژه مسئولان و کارکنان ادارات در فرمانداری این شهرستان افزود: این درحالی است که آمار جمعیت میان سال مبتلا به اضافه وزن و چاقی در استان بوشهر بطور میانگین و براساس نمودار عرضی 68 درصد است.
وی اضافه کرد: گناوه در بین شهرستان های استان بوشهر رتبه دوم را پس از دیلم به خود اختصاص داده که میزان بالایی است و باید در برابر این روند رو به رشد چاره اندیشی شود.
حسن زاده اضافه کرد: فرهنگ غذایی غلط یکی از عواملی است که می تواند در مبتلاشدن جمعیت میان سال شهرستان گناوه به اضافه وزن و چاقی اثر داشته باشد.
این کارشناس اظهارکرد: در رده سنی جوانان استان بوشهر، رتبه شهرستان گناوه ازنظر شیوع اضافه وزن و چاقی، کمتر از شهرستان های دیگر است.
وی گفت: در گروه سنی سالمندان استان بوشهر، دیلم، بوشهر وگناوه از سه شهرستان اول در زمینه شیوع اضافه وزن و چاقی هستند.
حسن زاده با بیان اینکه شهرستان گناوه در بین گروه سنی نوجوانان ازنظر شیوع چاقی و اضافه وزن مقام دوم را در استان بوشهر داراست، افزود: شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در بیشتر گروه های سنی ازنظر اضافه وزن و چاقی در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.
وی به عوامل ایجادکننده چاقی در بین افراد اشاره کرد و گفت: مسایل ژنتیکی، محیطی، روانی، تغذیه نامناسب، بیماری های جسمی، مصرف دارو از عوامل مهم در این زمینه به شمار می آید که با بیشتر بیماری های غیرواگیر شایع ارتباط دارد.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: ساده ترین راه برای تشخیص چاقی اندازه گیری دور کمر است که استاندارد آن برای زنان و مردان به ترتیب کمتر از 88 و 90 سانتی متر باید باشد.
وی گفت: شرط اصلی سالم زیستن فرد، داشتن تغذیه سالم و تحرک ازجمله پیاده روی صحیح است که در صورت رعایت نکردن، دچار بیماری های مختلف می شود.
سر پرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه نیز گفت: در برهه کنونی بیماری های غیرواگیر جایگزین بیماری های واگیر در جامعه شده و رشد یافته است.
مهندس محمد بازیاری افزود: کم تحرکی، دخانیات و تغذیه ناسالم از عوامل مهم در مبتلاشدن افراد جامعه به چاقی و اضافه وزن است که به عنوان عوامل خطر بیماری های غیرواگیر محسوب می شود.
وی گفت: شبکه بهداشت ودرمان برنامه و طرح های مختلف برای سلامت همگانی در این شهرستان در یک سال گذشته اجرا و در سال جاری نیز تداوم خواهد یافت.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهرستان.گناوه     میانسالان     اضافه.وزن     چاقی    

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >