پرسنل مرکز بهداشت بوشهر با مراسم غبارروبی مساجد به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند

26 ارديبهشت 1397
رییس مرکز بهداشت گفت: با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان آیین غبارروبی نمازخانه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در حاشیه این آیین عنوان داشت: در روایات معصومان (ع)، تأکید فراوانی در زمینه غبارروبی و پاکیزگی مساجد به‌عمل‌آمده است، غبارروبی و پاکیزه کردن مساجد در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان، بهانه خوبی برای رهایی از گناهان و آلودگی‌های باطن است.
وی تصریح کرد: سزاوار است پاک و طاهر به میهمانی خالق هستی برویم و به‌دوراز هرگونه آلودگی و گناه، به غبارروبی دیوارها و چراغ‌های مسجد، شستن فرش‌ها و گردگیری محراب و منبر بپردازیم که این‌ها، همه و همه شست‌وشویی در دریای بی‌کران مغفرت الهی برای گام برداشتن به‌سوی میهمانی خداست.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: استشمام بوی خوش لذت‌بخش و روح‌افزاست و هر عنصر خوش‌بو، حکایت از زیبایی، لطافت و پاکیزگی داشته و طبع انسان را به‌سوی خود جذب می‌کند، عطرآگین و خوش‌بو کردن مساجد در کنار غبارروبی آن‌ها، یکی از آیین‌های شایسته تکریم مساجد در فرهنگ دینی و اخلاقی ماست.
وی افزود: 20 تا ٢٩ شعبان هرسال به نام دهه تکریم و غبارروبی مساجد نام‌گذاری شده که این آئین هرساله در اواخر ماه شعبان با هماهنگی جمعی از نمازگزاران برای ایجاد آمادگی بیشتر برای ورود به ماه پرفیض و برکت رمضان، در نمازخانه مرکز بهداشت انجام می‌شود.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
غبارروبی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >