‎مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه ای اعلام کرد:
شهروندان دشتستانی توصیه های بهداشتی آب را جدی بگیرند

29 تير 1397
‎مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر ضرورت رعایت توصیه های بهداشتی در مصرف آب تأکید و اعلام کرد شهروندان دشتستانی از سلامت آب مصرفی خود مطمئن باشند.

‎مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در اطلاعیه ای اعلام کرد:با توجه به افزایش نیاز آبی جامعه و کاهش شدید میزان آب در روزهای اخیر شاهد قطعی های مکرر آب شبکه لوله کشی هستیم که برای جبران آن از منابع محلی آب (آب چاه )اقدام شده است که این مسئله دقت بیشتر شهروندان را می طلبد.
‎در این اطلاعیه یادآور شده است:اب چاه ازنظر آلودگی میکروبی نسبت به آب سطحی آلودگی میکروبی کمتری دارد ولی املاح بیشتری داردعدم رعایت موازین بهداشتی در مصرف آب می تواند احتمال بروز بیماری های مرتبط با آب و غذا به وی‍‍ژه بیماری های عفونی روده ای را افزایش دهد لذا از همشهریان می خواهیم با رعایت موازین بهداشتی، سلامت خود و جامعه را تضمین کنند.
بر اساس اعلام مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با اشاره به گروه های حساس جامعه درخواست شده است: عموم مردم جهت سالم سازی آب شرب مخازن آب خود را رسوب زدایی و شستشو دهند و آب مصرفی را جوشانده و سپس استفاده نمایند.
 بر اساس اعلام این روابط عمومی استفاده از آب آشامیدنی سالم ( منظورآبی هست که بدون رنگ ،طعم ،بو،کدورت و الودگی میکروبی باشد) برای کودکان زیر 5سال، زنان باردار و سالمندان، ضروری است و ترجیحا" آب باید جوشانده و سپس برای شرب استفاده شود.
در این اعلامیه تصریح شده است : آب باید حداقل سه دقیقه در حال جوش باشد و پس از سرد شدن مصرف شود.
مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه در این اطلاعیه تاکید کرده است :بازرسین بهداشتی در مناطق مختلف بر ا‌ساس وظیفه ذاتی خود در مدت یاد شده نظارت بر آب شرب را تشدید نموده اند و فعالیتهای مورد نیاز در راستای بررسی سلامت آب را همچنان انجام خواهند داد،لیکن با توجه افزایش دما و وضعیت موجود آب در مناطق مختلف به منظور کاهش مخاطرات احتمالی شهروندان به توصیه های بهداشتی عمل کنند.
انتهای پیام/

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اطلاعیه     روابط.عمومی     آب.شرب     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   29 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >