رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
بخش خون و آنکولوژی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس فعال‌ترین بخش تشخیص سرطان در استان بوشهر است

31 تير 1397
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: بخش خون و آنکولوژی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس فعال‌ترین بخش تشخیص سرطان در استان بوشهر است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر؛ دکتر علیرضا حاجیونی در مراسم سالگرد تأسیس بخش خون و آنکولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، توجه ویژه به بیماران تالاسمی و شیمی‌درمانی را یک امر مهم دانست و اظهار داشت: در راستای بهبود خدمات درمانی بیمارستان راهکارهای مهمی مدنظر است.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: همه خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی و تهیه داروهای شیمی‌درمانی و خدمات پرستاری در این مرکز به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
مدیر گروه و فوق تخصص بیماری‌های سرطان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این مراسم گفت: بخش هماتولوژی و مدیکال آنکولوژی از سال ۱۳۸۶ در بیمارستان امیرالمؤمنین نهاجا و به دنبال آن از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان تنها مرکز درمانی و تشخیص سرطان در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر شروع به فعالیت کرده است.
دکتر محمدرضا روانبد اظهار داشت: سعی بر این است که در کنار اساتید بخش خون و آنکولوژی و پرستاران مجرب، همه فعالیت‌های تشخیصی درمانی، تزریق داروهای شیمی‌درمانی، تزریق داخل نخاعی و گرفتن نمونه مغز استخوان در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر هم‌تراز سایر مراکز درمانی کشور انجام شود.
این فوق تخصص عنوان کرد: در بخش خون و آنکولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر انواع سرطان خون شامل لوکمی، لنفوم و میلوما و تومورها مثل ریه، پروستات، روده، سینه، رحم، مغز استخوان و معده تحت درمان قرار می‌گیرد.
فوق تخصص خون و بیماری‌های سرطان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از جمله نقاط قوت این مرکز، تشخیص سرطان خون کمتر از ۲۴ ساعت بعد از مراجعه بیمار به بیمارستان است.
مدیر گروه و فوق تخصص بیماری‌های سرطان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد کم تخت بستری و کمبود نیروی مجرب پرستاری از نکاتی است که برای بهبود خدمات درمانی باید مدنظر مسئولین محترم قرار گیرد.
دکتر محمدرضا روان بد اظهار داشت: اگرچه تاکنون با تلاش بی‌وقفه اساتید و کارکنان اجازه داده نشده که کمبودهای فوق، خللی در مسیر درمان بیماران ایجاد کند اما بیم آن می‌رود که با توجه به افزایش تعداد مراجعین و لزوم ارتقای خدمات در صورت عدم تأمین تخت بستری و نیروی کافی، خدمات این بخش دچار اختلال شود.
در این مراسم رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به‌رسم یادبود لوح تقدیری را به اساتید محترم و کارکنان بخش خون تقدیم کرد.
انتهای پیام/ ر.ک ۴۰۷۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سرطان     سالگرد.تاسیس     دکتر.محمدرضا.روان‌بد     فوق.تخصص.خون     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >