سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
در بيماريابي اوليه توسط تيم‌هاي مراقبت مرزي موردي از بیماری‌ در بين حجاج مشاهده نشد

7 شهريور 1397
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: هم‌زمان با آغاز ورود حجاج تیم‌های کنترل و مراقبت بیماری‌ها در مبادی فرودگاه بین‌المللی بوشهر حضور یافتند و در بيماريابي اوليه توسط تيم‌هاي مراقبت مرزي موردي از بیماری‌ در بين حجاج مشاهده نشد.

مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: با توجه به برگزاري مراسم عظيم حج تمتع و حضور زایران از کشورهای مختلف در اين مراسم و همچنين شیوع بیماری‌های نوپدید و بازپدید در جهان نظير بيماري‌هاي تنفسي ناشي از كوروناويروس و آنفلوانزا و بيماري ابولا، بديهي است در ايام اجراي مناسك كه حجاج در تماس نزدیک‌تر با يكديگر قرار می‌گیرند در معرض خطر ابتلا به اين بيماري‌ها هستند؛ بنابراین برای پیشگیری از ورود این بیماری‌ها به استان فعالیت‌های كنترلي و پيشگيرانه در سطوح مختلف، ارایه خدمات بهداشتي و درماني با شدت بیشتری در حال انجام است.
وی اضافه کرد: اعضای تيم‌های کنترل و مراقبت بیماری‌ها در فرودگاه شامل پزشکان، پرسنل پایگاه مراقبت بهداشتی و مرزی هوایی بوشهر، کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و معاونت بهداشتی دانشگاه به همراه اعضای ثابت تيم مراقبت پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی، همه حجاج را در همان ابتداي ورود به سالن فرودگاه تحت كنترل قرار داده و با استفاده از دماسنج ليزري نسبت به‌اندازه گيري درجه حرارت بدن تک‌تک افراد اقدام کردند.
مهندس فخرایی افزود: به‌منظور بيماريابي، با مشاهده دقيق همه افراد، وضعيت جسماني عمومي آنها و وجود سرفه و ديگر علایم ظاهري مربوط به بيماري‌هاي واگيردار بررسي شد و افراد مشكوك برای معاينه دقيق‌تر به پزشكان حاضر در سالن ارجاع شدند.
وی بیان کرد: تمامی حجاجی که دارای علایم بیماری‌های تنفسی بودند توسط پزشکان مستقر در فرودگاه مورد معاینه قرار گرفتند و علاوه بر آموزش‌های لازم به هر بیمار یک ماسک تنفسی تحویل داده شد.
مهندس حسن فخرایی افزود: در بيماريابي اوليه توسط تيم‌هاي مراقبت مرزي موردي از بیماری‌های فوق در بين حجاج مشاهده نشد.
 وی خاطرنشان کرد: با توجه به دوره نهفتگی بيماري‌هاي واگير مرتبط با ايام حج و وجود خطر بيماريزايي در اطرافيان و بازديدكنندگان از زایران، بخصوص در دوره نهفتگي بیماری‌ها، تمامي واحدهاي ارایه‌دهنده خدمات بهداشتي و درماني تا ۲۰ روز آينده در آماده‌باش كامل قرار دارند.
این مقام مسئول تصریح کرد: تراکت آموزشی و اطلاع‌رسانی درباره آشنايي با بیماری ابولا و کوروناویروس و راه‌های انتقال و چگونگي پیشگیری از آنها بین حجاج توزيع شد كه حاوي اطلاعات لازم در مورد آدرس مكان‌هاي ارایه خدمات است که در صورت نیاز می‌توان به آنها مراجعه کرد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: تیم‌های کنترل و مراقبت بیماری‌ها از ساعت ۸ صبح دوشنبه ۵ شهریورماه هم‌زمان با ورود اولین گروه حجاج در فرودگاه بین‌المللی بوشهر حضور داشتند.
مهندس فخرایی با بیان اینکه اولین گروه حجاج بوشهری ۲۲۳ نفر زائر از کاروان‌های بوشهر و دشتستان و عوامل اجرایی همراه آنان صبح روز دوشنبه از مدینه وارد فرودگاه بوشهر شدند افزود: تیم‌های کنترل و مراقبت بیماری‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مدت ۲ روز و در زمان برگشت حجاج در فرودگاه بین‌المللی بوشهر مستقر هستند.
این مقام مسئول تصریح کرد: دومین پرواز حجاج بیت‌الله الحرام ساعت ۱: ۵۰ بامداد سه‌شنبه با ۲۲۳ زائر از کاروان‌های شهرستان دشتستان و اهل سنت و سومین پرواز ساعت ۱۰: ۲۰ سه‌شنبه با ۲۰۷ زائر دیلم، گناوه، دیر و کنگان و همچنین ۲۵۴ زائر از شهرستان‌های دشتی، تنگستان و بوشهر، ساعت ۳: ۱۰ چهارشنبه هفتم شهریورماه در چهارمین پرواز وارد فرودگاه بین‌المللی بوشهر خواهند شد.

 انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
حجاج     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >