سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
مدارس شهرستان تنگستان نسبت به رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مورد پایش قرار می‌گیرند

2 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با بازگشايي مدارس تمامی مدارس شهرستان تنگستان نسبت به رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مورد پایش قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومي شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس ضمن تبريک شروع سال تحصيلي جديد ادامه داد: با همکاری متقابلي که آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان دارند در جهت اطمینان از فضای ایمن و بهداشتی مدارس، کارشناسان بهداشت و درمان جهت ارزيابي محیطی از فضاي مدارس و امکانات بهداشتی موجود در آنها در این مکانها حضور خواهند يافت.
وی خاطرنشان کرد: وجود کپسول آتش نشانی، سطل زباله، نور کافی کلاس ها، سرویس های بهداشتی سالم و آب آشامیدنی سالم از ضروریات این مهم می باشد.
مهندس عادل مقدس در ادامه با اشاره به نقش تغذیه دانش آموزان، مواد غذایی چون پنیر، عسل، شیر، گوجه فرنگی، خیار و میوه تازه و سبزیجات را به عنوان صبحانه های سالم برشمرد و گفت: والدین در صورت امکان با تهیه صبحانه سالم برای دانش آموزان برای استفاده در مدرسه بیش از پیش به این موضوع توجه کنند.
سرپرست شبکه بهداشت درمان و تنگستان تأکید کرد: دانش‌آموزانی که صبحانه نمی‌خورند و یا از فست فودها به جای صبحانه استفاده می‌کنند کم دقت، بی حوصله و خسته اند و این امر قطعا در وضعیت آموزشی آنها تأثیرگذار خواهد بود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با اشاره به وجود بوفه ها در مدارس افزود: انواع پفک، انواع یخمک، نوشابه‌های گازدار، ماالشعیر، آدامس، سوسیس، کالباس، سالاد الویه، انواع لواشک و آلوچه فله ای و فاقد بسته بندی بهداشتی، آب نبات هایی که به سطح دندان می‌چسبند، آب میوه هایی که از آب و قند و اسانس میوه تهیه شده‌اند، فلافل و بستنی یخی مواد غذایی هستند که عرضه آنها در بوفه‌های مدارس غیر مجاز است.
مهندس عادل مقدس تهیه مواد غذایی گرم در مهد کودک ها را نیز با اهمیت ذکر کرد و افزود: در صورت امکان باید غذا در مهد کودک‌ها طبخ شود و در غیر این صورت رعایت نکات انتقال بهداشتی آنها همچون استفاده از وسیله نقلیه و ظروف مناسب و در بسته، نگهداری در دمای مناسب و همچنین تهیه کارت سلامت بهداشتی برای کسانی که در طبخ و توزیع مواد غذایی نقش دارند از نکات مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پایش     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >