رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
غربالگری و خودآموزی در تشخیص زودرس سرطان سینه از اهمیت بالایی برخوردار است

5 آبان 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برای تشخیص زودرس سرطان‌ سینه در زنان انجام غربالگری و ارائه آموزش به آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهندس ماریا خویش‌دوست در همایش آشنایی و آموزش راه‌های پیشگیری از سرطان سینه گفت: تمامی زنان ۲۰ سال به بالا، باید با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، خدمات مامایی نظیر غربالگری و آموزش خودآزمایی تشخیص زودهنگام سرطان سینه را از ماماهای پزشک خانواده و مراقبین سلامت دریافت نمایند.
خویش‌دوست افزود: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، ارائه خدمات به‌صورت فعال به زنان واجد شرایط بیشتر از قبل موردتوجه قرارگرفته است.
وی تأکید کرد: تشخیص زودرس سرطان پستان با استفاده از ماموگرافی، آزمایش‌های کلینیکی و خودآزمایی پستان انجام می‌شود که نقش حیاتی در کاهش مرگ‌ومیر و ناتوانی ناشی از سرطان دارد.
به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران، مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش با همکاری کمسیون سلامت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر آبپخش اقدام به برگزاری همایشی با محوریت آشنایی و آموزش راه‌های پیشگیری از سرطان سینه جهت زنان ۲۰ تا ۶۰ سال این شهر نمود که با استقبال شرکت‌کنندگان مواجه شد.
انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    همایش     سرطان.سینه     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   5 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >