در نوروز ۹۸ انجام شد؛
بازدید شبانه‌روزی کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر در ایام نوروز بر صنوف مواد غذایی و اماکن عمومی

18 فروردين 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: به‌منظور پایش سلامت بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری ایام نوروز ۹۸ نظارت‌های بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در این ایام به‌صورت شبانه‌روزی انجام شد.

مهندس حسن فخرایی گفت: در طرح سلامت نوروزی بازرسان بهداشت محیط در قالب ۲۰ تیم بیش از ۲۲۳۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی ازجمله رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها را مورد بازدید قراردادند که این نظارت منجر به صدور ۱۹۸ اخطار بهداشتی، معرفی ۴۳ مرکز متخلف به مراجع قضایی و پلمپ ۳ مرکز متخلف شد.
فخرایی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت بیش از ۲۵۹ کیلوگرم مواد غذایی شامل کالباس، کمپوت، آبمیوه و سایر مواد غذایی فاقد شرایط بهداشتی از سطح عرضه کشف و معدوم شد.
وی افزود: در نوروز ۹۸ مراکز بهداشت، اطلاع‌رسانی گسترده‌ای را نسبت به نصب پوستر سامانه تلفنی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی همچون قنادی‌ها، رستوران‌ها و نیز اماکن عمومی ازجمله آرایشگاه‌ها انجام دادند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در طرح بسیج سلامت نورزای ۳۹ مورد رسیدگی به شکایات مردمی ثبت‌شده در سامانه ۱۹۰ نیز صورت گرفته است.
این مقام مسئول بهداشتی تصریح کرد: از عموم مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی برای رسیدگی با سامانه مردمی ۱۹۰ تماس بگیرند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنیدکلمات کلیدی:
نوروز98     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   18 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >