ترویج مقوله سلامت از لازمه‌های ارتقای سواد سلامت و توسعه پوشش همگانی است

24 فروردين 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ترویج مقوله آموزش سلامت در جامعه از لازمه‌های ارتقای سواد سلامت و توسعه پوشش همگانی سلامت است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: هدف نخست سازمان‌های بهداشت کلید دستیابی به حصول اطمینان از این امر است که هرکس بتواند به مراقبت‌های موردنیاز خود در هر زمان که به آن نیاز دارد دسترسی داشته باشد.
وی تصریح کرد: هنوزمیلیون‌ها نفر به هیچ‌یک از مراقبت‌های بهداشتی دسترسی نداشته و مجبورند از سایر هزینه‌های روزمره نظیر غذا، پوشاک و حتی مسکن یکی را انتخاب کنند.
 رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: پوشش همگانی سلامت متضمن این نکته است که تمامی افراد و جوامع بتوانند در هر زمان و هر مکان به خدمات بهداشتی باکیفیت بدون بار مالی به آن دسترسی پیدا کنند.
مهندس فخرایی خاطرنشان کرد: برنامه‌های هفته سلامت نباید منحصر به هفته سلامت باشد بلکه در تمام ایام سال باید استمرار داشته و در این مسیر از ظرفیت همه دست‌اندرکاران بهداشت، ادارات و نهادهای اجتماعی استفاده کرد.
وی ازجمله فعالیت‌های پیشنهادی در هفته سلامت را برگزاری غذای محلی و مسابقه نقاشی، ایستگاه‌های سلامت(تن‌سنجی، مشاوره روان، تغذیه، ایدز، حوادث و بلایا عنوان کرد.
مهندس فخرایی ارائه خدمات سامانه سیب در تعدادی از ادارات و دانشگاه‌ها، آموزش به سالمندان با موضوع عوارض مصرف خودسرانه دارو و تغذیه سالم، تقدیر از کارکنان بیمارستانی در بخش‌های غیر واگیر و واگیر، برپایی نمایشگاه خطرسنجی در دانشگاه‌ها، میدان رئیسعلی دلواری، مراکز خدمات جامع سلامت شهری، روستایی و پایگاه را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت دانست.
انتهای پیام/ ا.س- 3000

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
پوشش.همگانی.سلامت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   24 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >