سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
فراهم کردن مشارکت ساختارمند مردم از اهداف تشکیل کانون سلامت محلات است

11 ارديبهشت 1398
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فراهم کردن مشارکت ساختارمند مردم و توانمندسازی جوامع محلی از اهداف تشکیل کانون سلامت محلات است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی افزود: کانون سلامت محله کار شناسایی و بررسی مشکلات مربوط به سلامت هر محله را انجام داده و مشکلاتی که حل آن‌ها در توان مجمع نباشد را به مراجع بالاتر استان و کشور ارجاع می‌دهد.
وی بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع در دو منطقه خارک و چغادک اولین کانون سلامت محله با حضور شورای شهر، اعضای شورای محلات، کارکنان ادارات و مردم در هفته سلامت برگزار شده، دبیر کانون سلامت محله در هر دو محله تعیین و مجامع سلامت در سطح استان جهت جلب مشارکت تمامی ارگان‌های تاثیرگذار در سلامت مردم تشکیل شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه هر دستگاه و سازمانی در هر کاری باید سلامت مردم را ببیند عنوان داشت: نوع مشارکت مردم در کانون‌های سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد تا بتوان به اهداف مورد نظر در جلب مشارکت مردم در ارتقای سلامت جامعه دست پیدا کرد.
مهندس فخرایی خاطرنشان کرد: تاکنون کانون‌های شهرستان بوشهر در محلات بهبهانی‌ها ،باغ زهرا، دواس و تنگک تشکیل‌شده که بسیار تاثیر گذار بوده است و باید به دیگر مناطق شهرستان بوشهر نیز گسترش یابد.


انتهای پیام/ ا.س- 3000

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
کانون.سلامت.محله     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >