رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
چاقی و اضافه‌وزن معضل سلامت میان‌سالان دیّری است

14 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: چاقی و اضافه‌وزن از جمله معضلات اساسی و تهدیدکننده در سلامت میان‌سالان دیّری است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

احمد آخوندی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران شهرستان دیّر اظهار کرد: شیوه زندگی سالم مهم‌ترین استراتژی برای پیشگیری از بیماری‌های کشنده و ناتوان‌کننده است که تغذیه سالم و تحرک بدنی را شامل می‌شود.
وی افزود: چاقی و اضافه‌وزن ازجمله معضلات اساسی و تهدیدکننده در سلامت  بیش از 50 درصد میان‌سالان دیّری است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بر اساس آمار سال گذشته 31 درصد مرگ‌های اتفاق افتاده در گروه سنی میان‌سالان به علت بیماری‌های قلبی عروقی بوده که این نشان می‌دهد بیماری‌های غیرواگیر که به سادگی نیز قابل پیشگیری است تهدیدکننده جمعیت میان‌سال است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در خصوص دلایل اهمیت سلامت میان‌سالان گفت: زنان، محور و مدیر سلامت خانواده و مؤثر بر تغذیه خانواده هستند؛ بیماری و مرگ مادر بر سلامت خانواده تأثیر نامطلوب دارد، آسیب پذیرترند و خود مراقبتی و مراقبت در منزل برای آنها مهم است.
وی اظهار کرد: نقشه راه ما در خصوص سلامت زنان، اجرای برنامه میان‌سالان است یعنی برنامه جامعی که در مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در حال اجرا کردن آن هستیم.
آخوندی افزود: جمعیت میانسال در زیرمجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در سال 1398 در گروه سنی 59-30 سال، 24 هزار و 28 نفر است که 19 هزار و 447 نفر از این جمعیت در مناطق شهری زندگی می‌کنند.
وی هدف کلی برنامه سلامت میان‌سالان را تأمین، حفظ و ارتقای سلامت همه زنان و مردان در گروه سنی 30-59 سال عنوان خاطرنشان کرد: خدمات سلامت میان‌سالان در کلیه مراکز سلامت جامعه و پایگاه‌های سلامت در حیطه‌های ارتقای شیوه زندگی، سلامت باروری و سلامت عمومی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
چاقی     خبرنگاران     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   14 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >