در بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر صورت گرفت:
افزایش چشم‌گیر پذیرش و درمان بیماران سرطانی غیربومی در سال ۹۷

5 خرداد 1398
رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با افزایش پذیرش و درمان بیماران سرطانی غیربومی استان در سال ۹۷ بیش از ۵۰۰ بیمار سرطانی توسط متخصصین بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درمان شدند.

۶۴ درصد از بیماران بخش ترانوستیک غیربومی هستند
پروفسور مجید اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر گفت: بیش از ۶۴ درصد از بیماران پذیرش‌شده در بخش ترانوستیک غیربومی هستند که از بیست استان کشور نظیر تهران، فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان، یزد، لرستان و ایلام به این مرکز مراجعه کردند.
افزایش پذیرش بیماران خارجی
پروفسور اسدی با ابراز تشکر از حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بیان داشت: در سال ۹۷ علاوه بر افزایش پذیرش بیماران غیربومی استان، پذیرش بیماران خارجی نیز افزایش یافت.
پروفسور اسدی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی تیم فوق تخصصی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر گفت: از ابتدای راه‌اندازی مرکز درمانی بیماران سرطانی با مواد رادیو نوکلوئید، خدمات فوق تخصصی با همت متخصصان رشته‌های مختلف و در قالب کار گروهی به بیماران و مراجعه‌کنندگان این مرکز ارائه می‌شود.
ارائه خدمات درمانی در مرکز جامع درمانی پزشکی هسته‌ای کشور
عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تنوع خدمات درمانی ارائه‌شده برای بیماران سرطانی در استان بوشهر افزود: اکثر درمان‌های رایج دنیا در مرکز جامع درمانی پزشکی هسته‌ای استان بوشهر با حضور متخصصان سرطان‌شناسی اطفال و بزرگ‌سالان، مغز و اعصاب، قلب، کلیه و مجاری ادراری، غدد، پاتولوژی و پزشکی هسته‌ای صورت می‌پذیرد.
مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر پیشگام در درمان برخی از سرطان‌ها
پروفسور اسدی خاطرنشان کرد: بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در درمان برخی از سرطان‌ها پیشگام شده است.
 وی با اشاره به هزینه بالای این نوع درمان در خارج از کشور گفت: دوره درمانی بیماران با این روش درمانی در خارج از کشور بالغ‌بر پنجاه‌هزار یورو است که با انجام این درمان‌ها در کشور از خروج قابل‌توجه ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود.
رونق استان بوشهر با گسترش توریسم سلامت
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پذیرش و بستری بیماران برای گذراندن دوره درمانی، گسترش توریسم سلامت را در پی خواهد داشت و درنتیجه استان بوشهر نیز از رونق توریسم درمانی بهره خواهد برد.
پروفسور مجید اسدی درباره بیماری‌های درمان شده در بخش ترانوستیک چنین گفت: بیماران با تومورهای غدد عصبی، تومورهای پیشرفته پروستات، تیروئید، برخی تومورهای مغزی در بزرگ‌سالان، تومورهای سیستم عصبی و فوق کلیوی در اطفال، متاستازهای استخوانی و برخی تومورهای خوش‌خیم نظیر رماتیسم پیشرفته تحت درمان قرارگرفته‌اند.
خبر خوش برای درمان سرطان‌های لنفوم مقاوم در آینده نزدیک
رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک درمان سرطان‌های لنفوم مقاوم به درمان در مرکز ترانوستیک آغاز خواهد شد.
امروزه یکی از مباحث به‌روز پزشکی نوین استفاده از روشی است که مرحله تشخیص و درمان در یک فرآیند و هم‌زمان صورت می‌گیرد که این روش ترانوستیک نامیده می‌شود.
هم‌اکنون تارنمای بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان مرکز پیشرو کشور در این زمینه با آدرس http://theranosticsiran.com/  در دسترس قرار دارد.
 
انتهای پیام/م.پ-۱۰۲۵

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سرطان     مرکز.پزشکی.هسته‌ای     پروفسور.مجید.اسدی        

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >