پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا در شهرستان بوشهر در شب‌های قدر اجرایی می‌گردد

27 ارديبهشت 1399
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با توجه به فرارسیدن مراسم شب‌های قدر، پروتکل‌های بهداشتی ارائه‌شده توسط ستاد مقابله با کرونا در شهرستان بوشهر اجرایی می‌گردد.

مهندس حسن فخرایی گفت: با توجه به فرارسیدن شب‌های معنوی قدر و اهمیت برگزاری دعا و نیایش بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه و اجرای پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و افزود اولویت برگزاری مراسم در فضای باز با رعایت فاصله حداقل یک متر بوده و مساجدی که صحن باز ندارند در صورت برگزاری مراسم در داخل شبستان با ظرفیت مشخص‌شده و به حالت صف نماز با رعایت فاصله حداقل یک متر می‌توانند نسبت به برگزاری مراسم اقدام نمایند و در صورت استفاده از صندلی، نسبت به گندزدایی صندلی‌ها قبل از برگزاری مراسم اقدام شود.
وی رعایت تهویه مناسب را ضروری دانست و گفت: هیئت امناء مساجد می‌بایست بر عدم حضور بیماران خاص و بیماری‌های زمینه‌ای با ریسک بالا و همچنین کودکان و سالمندان نظارت نمایند.
مهندس فخرایی افزود: لازم است شرکت‌کنندگان از وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک و دستکش استفاده نموده و مهر، قرآن و مفاتیح و چادرنماز (مخصوص بانوان) به همراه خود بیاورند.
رئیس مرکز بهداشت از مسئولین برگزاری مراسم چنین خواست نمود: از هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات خودداری شده و آب آشامیدنی به‌صورت بطری بسته‌بندی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گیرد و حداکثر زمان برگزاری مراسم  نیز ۲ ساعت باشد.
فخرایی اظهار کرد: تجهیزات ضدعفونی و شستشوی دست همراه با ماده ضدعفونی‌کننده و مایع دستشویی در مکان‌های مناسب ازجمله ورودی مسجد، روشویی و سرویس‌های بهداشتی به تعداد کافی می‌بایست وجود داشته باشد و گندزدایی دستگیره درها، سرویس‌های بهداشتی و سایر سطوح مشترک بعد از خروج شرکت‌کنندگان، توسط خادمین مسجد الزامی است.
وی تصریح کرد: در همین راستا ۴ تیم بازرسی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط به مساجد محل برگزاری مراسم در بوشهر چغادک، عالیشهر و خارگ مراجعه و نسبت به آموزش مسئولیت برگزاری مراسم و نظارت بر رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی ویژه برگزاری این مراسم پرداختند.

انتهای پیام/ الف.س

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شب.قدر     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >