رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ظرفیت سفیران سلامت دانش‌آموزی استان بوشهر برای کنترل و پیشگیری کرونا استفاده شود/ گزارش تصویری

1 امرداد 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در مسیر کنترل و پیشگیری کرونا سفیران سلامت دانش‌آموزی استان بوشهر می‌توانند کمک زیادی بکنند بنابراین از این ظرفیت استفاده شود.

دکتر سعید کشمیری در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان نهادی که بیش‌ترین ارتباط با دانش آموزان و خانواده‌ها دارد می‌تواند پیام‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا را به بهترین شکل به آن‌ها برساند و بیش‌ترین تأثیر نیز بر روی خانواده‌ها از طریق دانش آموزان بگذارد.
وی بابیان اینکه پیام مودت و انرژی‌بخش شما را به مدافعان سلامت خواهم رساند اضافه کرد: مدافعان سلامت با همه محدودیت‌ها و کمبودها در این شرایط سخت با تمام توان به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند بنابراین مردم نیز به خاطر آن‌ها با رعایت نکات بهداشتی در مسیر کنترل و پیشگیری کرونا تلاش بیشتری بکنند.
دکتر کشمیری بابیان اینکه راه‌حل درمان کرونا در بیمارستان و داروخانه‌ها نیست بلکه در دل جامعه است افزود: ویروس کرونا را تصمیم‌های سیاسی، امنیتی، مذهبی و اجتماعی کنترل می‌کند و نه پزشکی و نقش پزشکان در هنگام تعلل سیاسیون برجسته می‌شود که خود آن‌ها هم قربانی تعلل می‌شوند.
وی بابیان اینکه تا در راه مبارزه با کرونا به یک منطقه امنی برسیم راه طولانی در پیش داریم اظهار داشت: در حال حاضر برای مبارزه، کنترل و پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک، استفاده از تهویه مناسب، جلوگیری از برگزاری هرگونه تجمع ازجمله عروسی و عزاداری و شرکت نکردن در دورهمی ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا شاهد تبلور همدلی و هماهنگی بین بخشی و بسیج عمومی مردم بوده‌ایم و انتظار است این همدلی و هماهنگی برای کنترل و پیشگیری از ویروس روزبه‌روز بیشتر شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: کادر درمان دانش آموزان دیروز ما بوده‌اند و ما نیز مانند سابق در کنار این عزیزان برای مبارزه با ویروس کرونا با تمام توان خواهیم ایستاد.
علیمراد کرمی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: با تلاش کادر درمان استان بوشهر روند ابتلا به بیماری کرونا در استان روبه بهبود است.
وی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سلامت استان بوشهر تصریح کرد: کادر درمان برای حفظ سلامت مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند و حتی جان خود را برای حفظ سلامتی مردم نثار کرده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: هر جا لازم باشد برای همکاری با کادر درمان استان بوشهر حاضر هستیم و با تمام توان ورود خواهیم کرد.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه     علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.سعید.کشمیری     آموزش.پرورش.استان.بوشهر     کرونا     دکتر.کرمی    

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >