رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تولیدات علمی نقش مؤثری در تأمین سلامت و امنیت کشور دارند

25 آذر 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: پژوهش، تحقیق و فناوری با تولیدات علمی به‌عنوان کلیدی‌ترین نقش در تأمین سلامت و امنیت در کشور شناخته می‌شود.

دکتر سعید کشمیری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره نقش پژوهش گفت: امروزه پژوهش سهم بزرگی در گسترش تجارت، توسعه صنعت، ارتقاء روابط اجتماعی و حتی سیاست دارد.
وی با ادای احترام به شهدای مدافع سلامت و عرصه پژوهش افزود: روند تحقیقات صورت گرفته در تولید واکسن کرونا نشان داد که تأثیر کار پژوهشگران در تمامی ابعاد زندگی برجسته است و این موضوع در تاریخ زندگی بشری نیز تأثیرگذار است.
دکتر کشمیری ادامه داد: قدرت و توانمندی دانشمندان، محققان و پژوهشگران زمانی مشخص شد که در تولید واکسن کرونا راه چندین سال را در چند ماه طی کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه حمایت‌های مالی و زیرساختی از پژوهشگران امری ضروری است تصریح کرد: توجه به پژوهش و تحقیق و حمایت از پژوهشگران و فناوران باید بیشتر شود.
دکتر کشمیری بیان داشت: امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی از پژوهشگران و فناوران و تأمین زیرساخت‌های لازم روند انجام کارهای تحقیقاتی شتاب بیشتری به خود بگیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از همه همکارانم در مجموعه معاونت تحقیقات و فناوری که موجب رشد و بالندگی تولیدات و انتشارات شده‌اند تقدیر و تشکر می‌نمایم.
جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش‌های مختلف با معرفی نفرات برتر با حضور رییس دانشگاه و معاون تحقیقات و فناوری در سالن ابن‌سینای این دانشگاه به شکل مجازی برگزار شد.


انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
جشنواره     روز.پژوهش     تجلیل     دکتر.سعید.کشمیری     رییس.دانشگاه    

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >