سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تعداد موارد بستری در بیمارستان‌های استان به 134 بیمار رسید/جانباختن 4 هم استانی دیگر

18 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خبر داد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ چهار شنبه 18 اسفند ماه، 134 نفر است.

دکتر حسن ملکی‌زاده  در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 36 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 5 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 17 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: متاسفانه از مجموع موارد بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه کرونایی، 12 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر ملکی‌زاده درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه 4 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا 2 آقا با 86 و 59 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای مغزی، سکته و فشار خون و1 آقا با 34 سال سن بدون سابقه بیماری زمینه ای و خانمی 77 ساله با سابقه بیماری زمینه ای قلبی و فشار خون در استان بوشهر به ثبت رسید.
وی اظهار کرد: متاسفانه از مجموع فوتی‌های امروز 2 مورد از آن‌ها واکسینه نبودند، از هم استانی‌های شریف خواهشمندم که در اسرع وقت واکسیناسیون خود را تکمیل کنند تا شاهد موارد فوتی این چنینی در استان نباشیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 31 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 9 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکترملکی‌زاده افزود: تا کنون 2126  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع پاندمی کرونا در کشور تاکنون 102721  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با توجه به ورود مسافران به استان درآخر هفته و نزدیک شدن به شب چهارشنبه آخر سال، از آحاد مردم خواهشمندم حتما موارد بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.


انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    آمار.کرونا     بستری.جدید     موارد.فوتی     سرپرست.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    
   

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >