سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کاهش موارد بستری در بیمارستان‌ها استان/کل بستری‌های استان به 87 بیمار رسید/ثبت 3 فوتی دیگر

21 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خبر داد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه 21 اسفند ماه، 87 نفر است.

دکتر حسن ملکی‌زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 25 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 4 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 15 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: متاسفانه از مجموع موارد بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه کرونایی، 6 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر ملکی‌زاده درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه امروز 3 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا 2 آقا با 69 و 59 سال سن با سابفه بیماری زمینه‌ای مغزی، دیابت و فشار خون و خانمی 88 ساله با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی، دیابت و فشار خون که 2 نفر از این افراد فاقد سابقه واکسیناسیون بوده در استان بوشهر به ثبت رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 46 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 19 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکترملکی‌زاده افزود: تا کنون 2132  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع پاندمی کرونا در کشور تاکنون 102854  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی استان
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی استان بوشهر گفت: خوشبختانه از 10 شهرستان استان، 2 شهرستان دشتستان و کنگان در وضعیت آبی و کم خطر، 6 شهرستان بوشهر، دیلم، تنگستان، دیر، عسلویه و جم در وضعیت زرد و خطرناک کرونایی قرار دارند.
دکترملکی‌زاده افزود: تنها 2 شهرستان گناوه و دشتی در وضعیت نارنجی و پرخطرکرونایی هستند.
وی بیان کرد: از آحاد هم استانی‌ها خواهشمندم با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز و ورود مسافران نوروزی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند تا در روزهای پایانی سال خانواده‌ای دیگر داغدار نشوند.


انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    آمار.کرونا     بستری.جدید     موارد.فوتی     سرپرست.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >