سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
74 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند /ثبت 1 فوتی جدید

26 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خبر داد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ پنج شنبه 26 اسفند ماه، 74 نفر است.

دکتر حسن ملکی‌زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 27 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 2 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 13 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: متاسفانه از مجموع موارد بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه کرونایی، 4  نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر ملکی‌زاده درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه امروز 1 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا خانمی 69 ساله با سابقه بیماری کبدی و  دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 30 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 8 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکترملکی‌زاده افزود: تا کنون 2142  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع پاندمی کرونا در کشور تاکنون 103123 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به روزهای پایانی سال از هم استانی‌ها و مهمانان نوروزی خواهشمندم حتما در تجمعات استفاده از ماسک را فراموش نکنند.
دکترملکی‌زاده اظهار کرد: کرونا هنوز تمام نشده و همه ما باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا خانواده‌ای دیگر داغدار نشوند.
وی تصریح کرد: با توجه به باز بودن مراکز واکسیناسیون کووید 19 در استان خواهشمندم افرادی که هنوز واکسیناسیون خود را کامل نکرده یا دوز دوم و سوم را تزریق نکرده حتما هر چه سریعتر به این مراکز رجوع کرده و واکسیناسیون خود را انجام دهند.

انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    آمار.کرونا     بستری.جدید     موارد.فوتی     سرپرست.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >