پیام تبریک سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت روز پزشک

1 شهريور 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع سلامت، فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی تبریک گفت.

مشروح این پیام چنین است:
"لایَستَغنِی أهلُ كُلِّ بَلَدٍ عَن طَبیبٍ بَصیرٍ ثِقَةٍ؛
مردم هیچ شهرى از پزشکِ بصیرِ مورد اعتماد بی‌نیاز نیستند امام صادق (ع)
بار دیگر در صفحه تقویم تاریخ به روز یکم شهریورماه رسیدیم، روزی که برای گرامیداشت حکیم، دانشمند و طبیب بزرگ و نامدار ایران‌زمین، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا نام‌گذاری شده است تا یادآور جایگاه ارزشمند پزشک و پاسداشت ایثار، تلاش و اخلاص جامعه پزشکی باشد.
مجاهدت‌های بی‌بدیل جامعه پزشکی ایران در تاریخ پرفرازونشیب میهن، همواره الگویی درخشان بوده است و در سال‌های اخیر به‌ویژه دوران شیوع ویروس کرونا ازیک‌طرف و وجود تحریم‌های ظالمانه از طرف دیگر نتوانسته سد راهی بر این جان‌فشانی، مجاهدت و همت والای فرشتگان سفیدپوش در جان‌بخشی به بیماران شود.
بر خود لازم می‌دانیم که با اتخاذ سیاست‌های واقع‌بینانه، مدیریت هدفمند منابع و تصمیم‌های مؤثر، از جامعه پزشکی استان به شکل ویژه‌ای حمایت کنیم و از این جامعه خدمتگزار انتظار داریم همچون گذشته با تعهد به اصول اخلاقی، ارتقاء سطح علمی و عمل به ارزش‌های فرهنگ ایثار و جهاد برای کاهش آلام دردمندان جامعه گام بردارند.
این‌جانب، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع سلامت، فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی استان بوشهر و کشور تبریک عرض نموده و از خداوند بزرگ سلامت و سربلندی روزافزون شما عزیزان را در سایه عنایات حضرت ولی‌عصر (عج) مسئلت دارم.
دکتر حسن ملکی‌زاده
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر
اول شهریور ماه 1401"

انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.پزشک     پیام.تبریک     رییس.دانشگاه     سرپرست.دانشگاه     دکتر.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   1 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >