به مناسبت بسیج ملی تغذیه سالم:
راه‌اندازی ایستگاه سلامت و مشاوره تغذیه در شهر دوراهک

25 دی 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از برپایی ایستگاه سلامت و مشاوره تغذیه در شهر دوراهک خبر داد.

عباس آدمیت نسب در حاشیه راه‌اندازی ایستگاه سلامت و مشاوره تغذیه در دوراهک گفت: به‌منظور اطلاع‌رسانی و اهمیت تغذیه سلامت در پیشگیری از بیمارها و به مناسبت بسیج ملی تغذیه سالم و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج جندالله شهر دوراهک، این ایستگاه در شهر دوراهک برپا شد.
وی به خدمات ارائه شده در این ایستگاه اشاره کرد و گفت: معاینات پزشکی، مشاوره تغذیه، مراقبت و مشاوره مامایی، توزیع تراکت و پمفلت، اندازه‌گیری فشارخون، اندازه‌گیری وزن و قد و آموزش چهره به چهره مسائل بهداشتی و تغذیه‌ای از جمله مواردی است که توسط پزشک و کارشناسان مستقر در این ایستگاه ارائه می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: آگهی بخشی به شهروندان در خصوص راه‌های ابتلا به بیماری و چگونگی پیشگیری از آن یکی از رسالت‌های مهم ما در عرصه بهداشت و درمان است که به طرق مختلف و با استفاده از روش‌های و الگوهای مختلف آموزشی سعی در انتقال این آموزه‌ها به مردم هستیم.
آدمیت نسب با تأکید بر نقش چاقی و اضافه‌وزن در بروز بیماری‌ها غیر واگیر گفت: رژیم غذایی سالم، کاهش مصرف چربی، ورزش و تحرک بدنی و عدم مصرف دخانیات از جمله راهکارهای لازم برای پیشگیری و کنترل چاقی و اضافه‌وزن است.
 سیزدهمین بسیج ملی تغذیه سالم، امسال از 24 دی لغایت 7 بهمن‌ماه با شعار «حال خوب با وزن مناسب» شروع شده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     ایستگاه.سلامت     عباس.آدمیت     نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >