متخصص گوش، حلق و بینی:
کرونا باعث درگیری عصب گوش و کاهش شنوایی در کودکان می‌شود/ کاهش شنوایی موجب اختلال تکلم و رشد اجتماعی کودک می‌شود

20 فروردين 1402
متخصص گوش، حلق و بینی گفت: تعدادی از ویروس‌ها از جمله کرونا ویروس باعث درگیری عصب گوش و کاهش شنوایی حسی عصبی در کودکان می‌شوند.

دکتر اله کرم اخلاقی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر اظهار داشت: کاهش شنوایی در کودکان باید خیلی ویژه بررسی و درمان شود تا کودک دچار اختلال تکلم و رشد اجتماعی در آینده نشود.
وی تصریح کرد: متأسفانه به علت عدم توجه به شنوایی کودکان این بیماران خیلی دیر مراجعه کرده و زمان حیاتی برای شروع درمان از بین می‌رود و کاهش شنوایی برای این افراد باقی می‌ماند.
دکتر اخلاقی اضافه کرد: توصیه اکید به والدین این است که هر وقت احساس کردند شنوایی کودک کم شده مثلاً افزایش صدای تلویزیون، افت تحصیلی و عدم توجه به صدا زدن حتماً توسط متخصص گوش ، حلق و بینی ویزیت شوند.
متخصص گوش، حلق و بینی گفت: اخیراً به‌ویژه از شروع سال تحصیلی تاکنون عفونت گوش میانی و به دنبال آن افت شنوایی شدید در کودکان خیلی شایع شده که نیاز به توجه ویژه دارد.
وی تصریح کرد: خیلی از این بیماران ابتدا دچار علائم سرماخوردگی شده و سپس دچار درد شدید گوش و افت شنوایی می‌شوند، بنابراین این افراد باید زود تحت درمان دارویی و یا جراحی جهت بهبود شنوایی قرار گیرند.
متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد: در مجموع کاهش شنوایی در کودکان خیلی ویژه بررسی و درمان شود تا کودک دچار اختلال تکلم و رشد اجتماعی در آینده نشود.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
کلمات کلیدی:
کرونا     شنوایی     دکتر.اله‌کرم.اخلاقی     فرهنگ.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >