برنامه پزشکی خانواده رویکردی مبتنی بر اولویت مراقبت‌های اولیه بر خدمات تخصصی است

9 ارديبهشت 1402
امام‌جمعه بندر دیّر گفت: اجرای برنامه پزشکی خانواده گام مهمی در راستای تقویت عدالت در سلامت بوده و رویکردی مبتنی بر اولویت مراقبت‌های اولیه بر خدمات تخصصی در سیستم بهداشتی درمانی است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه با گرامیداشت هفته سلامت گفت: بعد از پیروزی انقلاب کارهای بسیار بزرگی در زمینه سلامت و بهداشت و درمان مردم انجام‌گرفته است اما باز هم کمبودهایی وجود دارد که امیدواریم با همت مردم و خیرین برطرف شود.
وی با اشاره به شعار هفته سلامت گفت: شعار امسال هفته سلامت «سلامت برای همه با پزشکی خانواده» نام‌گذاری شده است و قطعاً اجرای این برنامه گام مهمی در راستای تقویت عدالت در سلامت خواهد بود.
وی افزود: برنامه پزشکی خانواده به‌عنوان یک روش به‌صرفه جهت انجام مراقبت‌های بهداشتی جامع و مداوم برای خانوارها فراهم می‌آورد و رویکردی مبتنی بر محوریت پزشک خانواده و اولویت مراقبت‌های اولیه بر خدمات تخصصی در سیستم بهداشتی درمانی است.
خطیب جمعه دیر با اشاره به اهمیت عدالت اجتماعی در اسلام گفت: در زمینه اهمیت عدالت اجتماعی در اسلام و حمایت از محرومین و نیازمندان در جامعه اسلامی تأکید زیادی شده است و برنامه پزشکی خانواده نیز در همین راستا تعریف شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: طبق اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر و در راستای اجرای برنامه پزشک خانواده چنانچه بیماران فرایند ارجاع و مراجعه به پزشک خانواده را رعایت نمایند در صورت نیاز به بستری در بیمارستان، خدمات بستری به صورت رایگان محاسبه خواهد شد و این طرح در استان بوشهر به‌صورت پایلوت اجرای می‌شود.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پزشک.خانواده     هفته.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.سیدعلی.حسینی     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >