در هفته بدون دخانیات انجام شد:
آموزش مضرات استعمال دخانیات در اماکن عمومی توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر

13 خرداد 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از آموزش مضرات استعمال دخانیات در اماکن عمومی توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در هفته بدون دخانیات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا با اشاره به شعار سازمان جهانی بهداشت با عنوان " ما به غذا نیاز داریم نه تنباکو " عنوان داشت: انتخاب این شعار اهمیت پرهیز از دخانیات به‌عنوان یک تفریح مرگبار و پرداختن به تغذیه صحیح که از نیازهای اساسی بدن است را خاطرنشان می‌سازد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: حفظ سلامت مردم با ممنوعیت جامع تبلیغات دخانیات در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی امکان و اماکن عمومی پذیر است.
وی بیان داشت: انتخاب شعار " حفظ سلامت مردم، با ممنوعیت جامع تبلیغات دخانیات " از سوی وزارت بهداشت برای هفته بدون دخانیات (۴ تا ۱۰ خردادماه) بر تأثیر بسیار زیاد تبلیغات بر افراد، به‌ویژه نوجوانان و جوانان تأکید دارد و لازم است اقدامات قانونی لازم جهت محدود و ممنوع کردن تبلیغات دخانیات در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد.
حبیبی نیا بیان داشت: هرساله به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات، اقدامات و فعالیت‌هایی توسط مرکز بهداشت شهرستان و مراکز تابعه به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی عمومی به‌ویژه جوانان و نوجوانان نسبت به مضرات استعمال دخانیات انجام می‌پذیرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اضافه کرد: به همین مناسبت بازرسین بهداشت محیط این مرکز اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطح دانشگاه‌ها، ندامتگاه‌ها، صنوف، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نمودند و پوسترهای آموزشی را در معابر و صنوف نصب کردند.
این مقام مسئول تأکید داشت: شهروندان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده تبلیغات دخانیات در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، موارد را از طریق شماره ۱۹۰ با بازرسین این مرکز در میان بگذارند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیگیری شود.

انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.بدون.دخانیات     حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >