رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کاروان درمانی از استان بوشهر به عراق اعزام شد/برپایی ۷ موکب درمانی/ گزارش تصویری

6 شهريور 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اعزام کاروان درمانی از استان بوشهر به عراق خبر داد و گفت: کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در هفت موکب درمانی در مسیر کربلا به نجف و در شهر کربلا به زائرین خدمت‌دهی می‌کنند.

دکتر حسن ملکی زاده در حاشیه مراسم بدرقه کاروان پزشکی به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، اظهار داشت: به‌منظور خدمت‌دهی مناسب به زائران اربعین برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با فرماندهی سپاه امام صادق (ع) و در قالب بسیج جامعه پزشکی ۱۵۰ نفر از کادر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شامل پزشک عمومی و متخصص، پرستار، بهیار، دارویار، داروساز، متخصص داخلی، اطفال، چشم، کادر بهداشتی ماما و بهداشت محیط به همراه دارو و تجهیزات پزشکی برای استقرار در مسیر کربلا به نجف و در شهر کربلا، اعزام شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: همچنین تعداد زیادی از آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و نوگان اورژانس صد و پانزده استان بوشهر برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین به مرزها اعزام شده‌اند.
دکتر ملکی زاده با بیان اینکه حوزه سلامت همانند گذشته فعال و پویا در حوزه خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی است افزود: اعزام کاروان‌های سفر اربعین حسینی یادآور کاروان‌های اعزامی به جبهه‌ها است.
وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در این مسیر چه در جبهه‌ها و در حال حاضر در این همایش بزرگ اربعین حسینی همواره همپای مردم بوده و هست و مایه افتخار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: این سفر معنوی با همان تداعی خاطرات ایثار و جهاد است و امروز همانند گذشته جامعه پزشکی در مسیری فعال هستند که روشنگر تاریخ کربلا و اربعین سالار و سرور شهیدان است و بزرگ‌ترین معرف و بصیرت افزایی این مسیر حضرت زینب (س) بوده است.
دکتر ملکی زاده با بیان اینکه و این زیبایی درگذر زمان متوقف نشده است و در جریان است افزود: این جشنواره بزرگ شیعی و بشری امروز بیش از هرزمانی کانون توجه عالم بشریت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم سربازان کوچکی برای همایش بزرگ اربعین هستیم.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
اعزام     کاروان.پزشکی     اربعین     رییس.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >