معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مشارکت بیمار و جامعه باعث ارتقا سلامت می‌شود

4 مهر 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارتباط و مشارکت بیمار با جامعه، یکی از عواملی است که باعث ارتقا سلامت بیماران می‌شود.

دکتر احمد یزدان پناه در گرامیداشت روز ایمنی بیمار در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مشارکت بیمار و جامعه به‌عنوان منشور حقوق بیمار است.
وی تصریح کرد: یکی از موانع ارائه خدمات درمانی مورد انتظار در مراکز بیمارستانی عدم برقراری ارتباط صحیح با بیمار و عدم ارائه اطلاعات کافی به بیمار و خانواده ایشان است.
دکتر یزدان پناه بیان داشت: درمان بیماری‌ها، وابستگی زیادی به تعامل بین پزشک، کادر درمان و بیمار دارد و نتیجه همکاری بیمار با پزشک و کادر درمان، درمانی سریع و موفق را به همراه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: این امر هنگامی محقق می‌شود که پزشک و سایر کادر درمانی از توانایی برقراری ارتباط با بیمار برخوردار باشند.
دکتر یزدان پناه اذعان داشت: ناتوانی کادر درمانی به‌خصوص پزشکان و پرستاران در ایجاد رابطه مناسب با بیماران نه‌تنها هزینه‌های زیادی ایجاد می‌کند بلکه موجب می‌شود که بیماران از فرآیند درمان نیز ناراضی باشند، به دستورالعمل‌های درمانی پزشک معالج عمل نکنند، تصمیم به تعویض پزشک داشته باشند و به‌طورکلی نسبت به درمان و سازمان‌های بهداشتی و درمانی نگرش منفی پیدا کنند.
دکتر محمد ازمل مدیر نظارت و اعتباربخشی بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در خصوص اهمیت موضوع ایمنی بیمار در بیمارستان‌ها و مرور مصادیق مشارکت بیمار و جامعه مطالبی ارائه کرد.
فرزانه مهدوی و زینب صدوقی نیز مباحث آموزشی شامل معرفی چارچوب بیمارستان دوستدار ایمنی بیمار و تغییرات ویرایش سوم کتاب استانداردهای بیمارستان‌های دوستدار ایمنی بیمار نسبت به ویرایش دوم، معرفی استانداردهای چارچوب بیمارستان دوستدار یمنی بیمار، مرور مصادیق ارزیابی معیارهای الزامی ایمنی بیمار و معرفی ابزارهای ارزیابی بیمارستان دوستدار ایمنی بیمار ارائه کردند.
در این نشست لیلی مظفری از مرکز زینبیه خورموج به‌عنوان کارشناس برتر هماهنگ‌کننده مدیریت خطر و ایمنی بیمار در سطح بیمارستان‌ها و فرزانه مهدوی، به‌عنوان مسئول برتر ایمنی بیمار ستاد درمان معرفی و با اهدا لوح سپاس و هدیه از آنان تجلیل شد.
این نشست با حضور معاون درمان، مدیریت نظارت و اعتباربخشی، د مسئول بهبود کیفیت و اعتباربخشی، کارشناسان بهبود کیفیت و اعتباربخشی معاونت درمان و کارشناسان مسئول بهبود کیفیت و اعتباربخشی و کارشناسان هماهنگ‌کننده مدیریت خطر و ایمنی بیمار بیمارستان‌های تابعه و غیر تابعه دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام / ع.چ 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
معاون.درمان.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.احمد.یزدان.پناه     ایمنی.بیمار     تجلیل     بیمارستان    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >