اجرای برنامه‌های متنوع شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در هفته سلامت

9 ارديبهشت 1403
شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر برنامه‌های آموزشی و خدماتی متنوعی در هفته ملی سلامت برای گروه‌های هدف تدارک دیده است که بخشی‌های از فعالیت کارکنان خدوم این شبکه به صورت اخبار کوتاه ارایه می‌شود.

برگزاری پیاده‌روی همگانی

به همت بهورزان و مراقبین سلامت و در راستای شعار هفته ملی سلامت پیاده‌روی همگانی در شهرها و روستاهای شهرستان دیّر برگزار شد.

در این مراسم بهورزان و مراقبین سلامت با تبیین شعار هفته ملی سلامت بر انجام فعالیت‌های ورزشی تاکید کردند.

انجام ۳ بار پیاده‌روی در طول هفته و هر بار ۳۰ دقیقه به صورت چشمگیری می‌تواند سلامت سیستم قلبی ریوی را تأمین نماید و باعث پیشگیری از دیابت نوع ۲ شده و برای قلب، مغز و استخوان مفید بوده سلامت عمومی و عملکرد فیزیکی بدن را بهبود می‌بخشد.

ارایه خدمات رایگان پزشکی به پاسداران دیّر

به مناسبت هفته ملی سلامت و به منظور قدردانی از اقدام بجا و مقتدرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اقدام به ارایه خدمات رایگان پزشکی و پیراپزشکی به پاسداران سپاه شهرستان دیّر نمود.

نهال کاری در هفته سلامت

کاشت نهال در دانشگاه‌ها، مدارس و شرکت‌های صنعتی شهرستان دیّر به مناسبت هفته سلامت انجام شد.

 با توجه به شعار امسال هفته ملی سلامت « سلامت خانواده مردمی‌سازی سلامت » تعداد ۵۰ اصله نهال در دانشگاه‌ها، مدارس و شرکت‌های صنعتی شهرستان دیّر کاشته شد.

اجرای این برنامه ضمن فرهنگ‌سازی باعث توجه مردم به حفظ و نگهداری فضای سبز خواهد شد که نقش موثری در سلامت جامعه دارد.

اجرای طرح نور و تقدیر از فرماندهی نیروی انتظامی دیر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در آئینی همزمان با هفته ملی سلامت از فرماندهی نیروی انتظامی برای اجرای طرح نور همزمان با سراسر کشور در شهرستان دیّر تقدیر کرد.

عباس آدمیت‌نسب گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب نظام اجرای طرح نور است که تدبیر بسیار بجا و حسنه‌ای است که ان‌شاالله نتایج موثری با اقدام مقتدرانه و مدبرانه پرسنل نیروی انتظامی و همکای آحاد مردم حاصل خواهد شد.

تبیین شعار هفته سلامت توسط کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر

رئیس و کارکنان بهداشت و درمان شهرستان دیّر با حضور در مدارس، مساجد و برگزاری کلاس‌های آموزشی به تبیین شعار هفته سلامت و نقش مردم در جامعه سالم پرداختند.

یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه به عنوان هفته ملی سلامت با شعار « سلامت خانواده، مردمی سازی سلامت » نام‌گذاری شده است که در طول این هفته برنامه‌ها مختلفی متناسب با شعار این هفته اجرا می‌شود.

تجلیل از سفیران سلامت در شهرستان دیّر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در هفته سلامت با حضور در مدارس از سفیران سلامت دانش‌آموزی و مربیان مدارس تقدیر کرد.

عباس آدمیت‌نسب گفت: رسالت و زحمات سفیران سلامت دانش‌آموزی بسیار ارزشمند و ستودنی است زیرا آنان حتی در بزرگ‌سالان نیز اثرگذار هستند و در رفتارهای غذایی آنها تغییر مثبت ایجاد می‌کنند.

برپایی سفره سلامت در مدارس شهرستان دیّر

به مناسبت هفته سلامت و با مشارکت دانش‌آموزان سفره سلامت در مدارس شهرستان دیّر برپا شد.

هدف از برپایی سفره سلامت در مدارس ترویج فرهنگ تغذیه سالم است تا از این طریق دانش‌آموزان به استفاده از غذای سالم و بهداشتی که نقش موثری در سلامت به ویژه در دوران کودکی دارند، ترغیب شوند.

در این برنامه بیش از ۵۰ نوع غذای سالم شهرستان دیّر از جمله آش، انواع ژله، غذای و نوشیدنی‌های محلی، انواع سالاد و دسر به نمایش گذاشته شد.

 

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >