در سال ۱۴۰۲ در تنگستان:
بیش از ۳۱ هزار نفر در رابطه با سلامت روان غربالگری شده‌اند

8 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بیش از ۳۱ هزار نفر توسط مراقبین سلامت در تنگستان ازلحاظ سلامت روان موردبررسی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: ۳۱ هزار و ۵۵۴ نفر ازنظر سلامت روان در تنگستان غربالگری شدند که ۳۶۸ نفر از آنان ازنظر اختلال در سلامت روان و ۶۰۵ نفر نیز ازلحاظ مصرف مواد، الکل و دخانیات مثبت تشخیص داده‌شده و در حال حاضر مراقبت‌های بهداشتی درمانی لازم را دریافت می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: توانمندی درزمینه مهارت‌های زندگی یکی از موارد مهمی است که توسط کارشناسان روان و رفتار آموزش داده می‌شود که هزار و ۸۰۰ نفر در سال ۱۴۰۲ در این زمینه آموزش‌دیده‌اند.
رفیعی تصریح کرد: مهارت فرزند پروری جهت مادران دارای فرزند ۲ تا ۱۲ سال یکی از آموزش‌های مهمی است که به مادران ارائه می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هزار و ۸۲۰ نفر از این مادران مهارت‌های لازم را در این زمینه کسب کرده‌اند.
رفیعی تأکید کرد: آموزش رکن جداناپذیر سیستم بهداشت و درمان است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که با ارائه اطلاعات و آموزش‌های لازم می‌توانیم افراد جامعه را توانمند سازیم و یک جامعه توانمند می‌تواند خود به‌عنوان یک بازوی قوی در خدمت بهداشت و درمان جامعه باشد.
وی ادامه داد: بر همین اساس مادران دارای فرزند ۱۲ تا ۱۷ سال را نیز به‌عنوان یک گروه هدف مهم در رابطه با فرزند پروری موردتوجه قرار داده و کوشیده‌ایم با آموزش این مادران توسط کارشناسان روان اطلاعات علمی آن‌ها را در رابطه با نحوه برخورد و کنترل فرزندان افزایش دهیم که در همین راستا هزار و ۲۰۰ مادر تنگستانی در سال ۱۴۰۲ اطلاعات و آموزش‌های لازم را در این زمینه گذرانده‌اند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >