رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
مقابله با پشه مهاجم آئدس با همکاری همه‌جانبه امکان‌پذیر است

23 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: شبکه بهداشت و درمان جهت مقابله با پشه مهاجم آئدس نیاز به همکاری و مشارکت همه سازمان‌ها دارد.

دکتر عصمت حیدری در جلسه شورای سلامت بخش مرکزی شهرستان گناوه اظهار کرد: شهرستان گناوه در استراتژی اول مقابله با پشه آئدس قرار دارد و در این مرحله اویتراپ گزاری و بررسی لاروی حشره در دستور کار قرار دارد، بدین منظور ایستگاه حشره‌شناسی در سطح شهرستان راه‌اندازی و مناطق پرخطر شناسایی و اویتراپ گزاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه بهسازی محیط عملی‌ترین راه مقابله با پشه مهاجم آئدس است تأکید کرد: آموزش و اطلاع‌رسانی صحیح به مردم و همکاری مردم و سایر ادارات متولی در بهسازی محیط تحت پوشش و در حیطه وظایف خود که مهم‌ترین فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده خشکاندن آب‌های راکد، دفع صحیح زباله، فاضلاب و خشکاندن نیزارها است، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر حیدری ادامه داد: به دلیل تأثیرات زیست‌محیطی در این مرحله از مقابله با پشه مهاجم آئدس سم‌پاشی توصیه نمی‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در حال خریداری تجهیزات لازم و سموم موردنیاز جهت آمادگی برای مشکلات احتمالی پیش رو است، امید است با همکاری مردم و سایر بخش‌های اجرایی شهرستان بتوانیم از استقرار و تکثیر پشه مهاجم آئدس پیشگیری کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/ 3080

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     پشه.آئدس     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >