انجام عمل سرطان پروستات در بیمارستان شهید گنجی برازجان

12 آذر 1393
برای نخستین‌بار عمل جراحی سرطان پروستات در بیمارستان شهید گنجی برازجان با موفقیت انجام شد.

جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری، تناسلی و ناباروری بیمارستان شهید گنجی برازجان در تشریح این عمل جراحی گفت: بیمار 56 ساله‌ای با داشتن علائم انسدادی ادرار و اختلال عملکرد کلیه مورد بررسی قرار گرفت که در مراحل بعدی از بیمار بیوسپی پروستات گرفته شد که سرطان پروستات با متاستاز ناحیه‌ای محدود تشخیص داده شد.
کیان امیدبخش اضافه کرد: با توجه به سن و اختلال عملکرد کلیه بیمار، وی در بیمارستان شهید گنجی تحت عمل 6 ساعته‌ای قرار گرفت که در حال حاضر وضعیت عمومی بیمار خوب است و اختیار ادرار را دارد و عملکرد کلیه مناسب است.
وی گفت: بیمار به علت درگیر شدن غدد لنفاوی ناحیه‌ای برای درمان‌های تکمیلی تحت ایمنوتراپی هم قرار دارد.
جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری، تناسلی و ناباروری یادآور شد: بدخیمی پروستات شایع‌ترین سرطان در مردان است که از سن 50 سالگی می‌توان با انجام آزمایش(PSA) غربالگری تشخیص زودرس آن را داد و عوارض آن را کاهش داد.
وی از کادر اتاق عمل و پرستاران بیمارستان شهید گنجی برازجان که همکاری بسیار خوبی در انجام عمل جراحی با وی را داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.
دکتر کیان امید بخش با اشاره به وضعیت مناسب درمانی در شهرستان دشتستان گفت: اکثر امکانات و تجهیزات لازم در بیمارستان شهید گنجی برازجان وجود دارد و با حضور متخصصان و کادر درمانی مجرب نیازی نیست که مردم به سایر مراکز درمانی مراجعه کنند.
این متخصص در پایان تصریح کرد: رسانه ها در اطلاع رسانی به مردم نقش پررنگی دارند و با بازتاب واقعی فعالیت ها در بیمارستان ها می توانند اعتماد مردم را به مراکز درمانی جلب کنند تا برای دریافت خدمات درمانی نیازی به سفرهای درمانی وجود نداشته باشد که هزینه‌های گزافی بر خانواده ها تحمیل می‌کنند.
انتهای پیام/1022

کلمات کلیدی:
پروستات     سرطان     عمل.جراحی    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >