یکی از اهداف برگزاری همایش پیاده‌روی گسترش سلامت در جامعه است / گزارش تصویری+ صوتی

19 بهمن 1393
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته سرطان گفت: یکی از اهداف برگزاری همایش پیاده‌روی گسترش سلامت در جامعه است.

دکتر حیدرعزیزنژاد افزود: بخش بزرگی از حفظ و ارتقای سلامت به شیوه زندگی، شناسایی عوامل خطر و اجتناب از این عوامل بستگی دارد.
وی تصریح کرد: افراد باید عواملی که در حفظ سلامتی آنان تأثیر دارد از جمله حداقل روزی نیم ساعت، کم کردن وزن و مواد چربی و قندی و اجتناب از دخانیات را در زندگی وارد کنند.
گفتنی است هدف از این همایش افزایش آگاهی مردم در زمینه عوامل خطر ایجاد کننده سرطان و تغییر سبک زندگی است.
همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته مقابله با سرطان با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید» صبح جمعه 17 بهمن ماه در بوشهر برگزار شد.
شرکت‌کنندگان در این مراسم مسیر میدان شهید رئیس علی دلواری تا پارک شورا به راه‌پیمایی پرداختند و در پایان راه‌پیمایی از طرف معاون سیاسی امنیتی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجمن بیماران کلیوی جوایزی به شرکت کنندگان اهدا شد.
از حاشیه‌های این همایش، صرف صبحانه سالم بود که توسط شورای شهر تدارک دیده شده بود و جزوات حاوی اصول 10گانه پیشگیری از سرطان در میان شرکت‌کنندگان توزیع شد.
نکته قابل توجه و جالب این مراسم همکاری نهادهای مختلف شهرستان بوشهر در برگزاری این همایش بود.
این پیاده‌روی با حضور معاون‌سیاسی‌امنیتی استانداری بوشهر، قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نماینده شورای شهر، مسؤول هیئت‌های ورزش‌های همگانی استان، مسؤول هیئت ورزشی بیماران خاص، مسؤول انجمن بیماران کلیوی، جمعی از بیماران خاص و خانواده‌های آنان و جمعی از کارکنان دانشگاه و مردم برگزار شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

کلمات کلیدی:
همایش     پیاده‌روی‌سرطان     هفته‌سرطان        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر |گزارش تصویری |گزارش صوتیارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >