اجرای طرح آهن یاری در مدارس دخترانه شهر دیر

30 آبان 1394
کارشناس مسئول واحد بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از اجرای طرح آهن یاری در همه مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم سراسر شهرستان دیر خبر داد .

محدثه فخرایی در حاشیه اجرای طرح آهن یاری در مدرسه انسیه شهر بردستان که با حضور مدیر اداره آموزش‌وپرورش دیر برگزار شد، گفت: طرح آهن یاری همزمان با ارایه آموزش‌های تغذیه‌ای سالم برای دختران با هدف پیشگیری از ابتلا به کم‌خونی در مدارس اجرا می‌شود.
وی به اهداف اجرای این طرح در مدارس اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح در مدارس متوسطه اوّل و دوم دخترانه، آموزش تغذیه مناسب، ارتقای آگاهی و عملکرد دختران جوان درزمینهی تغذیه صحیح و نقش آن در سلامت دختران و خانواده‌های آنان و کاهش کم‌خونی است.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود آهن در سلامت دختران، اظهار داشت: کم‌خونی ناشی از فقر آهن موجب کاهش قدرت یادگیری، تضعیف سیستم ایمنی بدن، احساس ضعف و خستگی مزمن، کاهش قدرت ذهنی و تحریک‌پذیری می‌شود.
کارشناس مسئول واحد بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر خاطرنشان کرد: ضعف، رنگ‌پریدگی، ضربان نامنظم قلب، تنگی نفس، درد قفسه سینه، احساس سبکی در سر و یا سرگیجه خفیف و بی‌حسی از دیگر علایم کم‌خونی ناشی از فقر آهن است.
وی با تاکید بر استفاده از غذاهای حاوی آهن توسط دانش آموزان گفت: از آنجا که کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی یکی از عوارض کمبود آهن در بدن است لازم است دانش آموزان از یک میان وعده آهن دار در طول روز استفاده نمایند.
فخرایی با تاکید بر آموزش نحوه مصرف آهن و عوارض کمبود آن، تصریح کرد: آموزش در خصوص مصرف آهن و عوارض کمبود آن در بدن دانش آموزان به‌ویژه دختران دانش‌آموز بسیار اهمیت دارد و باعث افزابش حساسیت والدین و جامعه در خصوص اهمیت مصرف آن می‌شود .

انتهای پیام/ ح.ن 3050

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     دیر    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >