برگزاری کنفرانس علمی سرطان های شایع استان

14 آذر 1394
کنفرانس علمی یک روزه‌ای با موضوع سرطان‌های شایع استان در معاونت بهدشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این همایش گفت: یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان، ارتقای آگاهی و دانش مردم در خصوص عوامل ابتلا به آن است.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان با اشاره به اهمیت افزایش دانش نیروهای شاغل در سیستم بهداشتی در پیشگیری از بروز سرطان اظهار داشت: با برنامه‌ریزی سعی خواهیم کرد از ظرفیت های ارزشمند موجود در استان، مانند اساتید مجرب در این حوزه، گامی در جهت افزایش دانش تخصصی و عمومی در خصوص سرطان برداریم.
رییس مرکز بهداشت استان بوشهر اضافه کرد: متاسفانه نارسایی‌هایی در زمینه فرهنگ تغذیه سالم و سبک زندگی در جامعه وجود دارد که امید است با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در امر پیشگیری از سرطان، این مشکل بهبود یابد.
این کنفرانس با هدف ارتقای سطح آگاهی پزشکان و کارشناسان سیستم بهداشتی با محوریت برنامه کشوری پیشگیری از سرطان و غربالگری سرطان کولون، سرویکس و پستان برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر روانبد، انکولوژیست و متخصص سرطان بزرگسالان و عضو هیأت علمی دانشگاه مباحث جامع و مفصلی را در مورد اپیدمیولوژی و ریسک فاکتورهای بیماری سرطان و غربالگری سرطان کولون مطرح نمود.
در ادامه نیز خانم دکتر نظری متخصص زنان وزایمان، مبحث غربالگری سرطان سرویکس را ارایه کرد و سپس کارگاه عملی غربالگری سرطان پستان توسط خانم دکتر محسنی آزاد، متخصص وجراحی عمومی، برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ب 2020

کلمات کلیدی:
کنفرانس.علمی     سرطان‌های.شایع.استان    

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >