رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دانشگاه در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز نقش مؤثری دارد

16 دی 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در بین دستگاه‌ها و سازمان‌ها، دانشگاه به دلیل وجود ظرفیت‌های علمی و نیروهای کارآمد می‌تواند در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز نقش بسیار مؤثری داشته باشد.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست ستاد اقامه نماز دانشگاه افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه فرهنگ اقامه نماز قدم‌های مثبتی برداشته و با حضور 25 روحانی در مجموعه خود بر محتوای کیفی و کمی برنامه‌های دینی و فرهنگی افزوده شده است.
وی با تأکید بر افزایش کیفیت برنامه‌های دینی در دانشگاه بیان داشت: باید به مساجد و نمازخانه‌های خوابگاه‌ها، شبکه‌ها و بیمارستان‌های استان به عنوان یک ظرفیت مهم و اصلی اهمیت داد و این مکان‌ها به عنوان یک کانون بسیار مهم و فعال برای ترویج فرهنگ دینی و مذهبی معرفی شوند.
وی خاطر نشان کرد: در ترویج فرهنگ نماز نباید هیچ اجبار و مسایل دور از واقعیت مطرح شود و دانشگاه با توجه به رسالتی که دارد از افراد دانشمند و صاحب نظر دز زمینه ترویج اقامه نماز استفاده کند.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تسلیت شهادت عالم مبارز شیخ نمر باقر النمر، این حادثه را توطئه مشترک آل سعود و استکبار برای مقابله با جهان اسلام دانست و افزود: عالمان دینی در بیداری ملت‌ها رسالت بزرگ و سنگینی دارند و باید نقش مؤثری در این زمینه ایفا کنند.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: کسب مقام برتر در زمینه اقامه نماز توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر میسر نبوده است مگر با تلاش و زحمات کسانی که دلسوزانه در مجموعه دانشگاه فعالیت می‌کنند و علاقه مند به کارهای دینی و فرهنگی هستند.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از روحانیون آگاه با محیط دانشگاهی و کارشناسان خبره که دغدغه مسایل فرهنگی و مذهبی دارند، باعث رشد فضای معنوی و دینی در دانشگاه شده است و باید قدر این نعمت بزرگ را دانست.
حجت‌الاسلام دشتی با تأکید بر اینکه به مقوله نماز باید توجه بیشتری شود افزود: محور کارها در بعد معرفتی و فرهنگی باید موضوع نماز باشد زیرا در پرتو اقامه نماز است که ناهنجارهای دیگر برطرف خواهد شد.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز گفت: حضور دانشجویان در نمازهای جماعت به ویژه نماز جماعت صبح در خوابگاه‌های دانشجویی بسیار پر رنگ است.
حجت الاسلام مجتبی احمدی افزود: در بحث فرهنگی تنها اکتفا به موضوع نماز نشده بلکه موضوعاتی همچون مباحث خانواده، ازدواج و مسایل اخلاقی و تربیتی نیز مد نظر بوده است.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله حلقه‌های معرفت افزایی دانشجویی گفت: تا پایان امسال برنامه‌های مؤثر دیگری در حوزه دانشجویی و کارمندی از جمله تریبون آزاد و کرسی آزاد اندیشی در زمینه موسیقی، همایش انس با قرآن با حضور قاری بین المللی و کارشناس قرآنی و همایش خانواده با حضور یکی از شخصیت‌های برجسته کشوری در دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام احمدی با تأکید بر تجهیز نمازخانه‌های دانشگاه در شبکه‌ها بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها افزود: در مهندسی ساختمان‌هایی که برای مراکز درمانی، بهداشتی و اداری ساخته می‌شود باید ایجاد فضایی برای اقامه نماز در نظر گرفته شود.
انتهای پیام/ س/ر 2050

https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.اقامه.نماز     دانشگاه     دکتر.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >