برگزاری همایش سرطان در برازجان

20 بهمن 1394
همایش روز جهانی سرطان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کانون همیاران جوان و موسسه خیریه نیکوکاری حضرت مهدی (عج) و سایر نهادها در پژوهش سرای متقین شهر برازجان برگزار شد .

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این همایش گفت : در حالی که همه ما خواستار داشتن کشوری توسعه یافته با شاخص های سلامتی توسعه یافته هستیم باید به سمت توسعه ارکان جامعه نیز برویم .
دکتر حیدرعزیز نژاد افزود: یکی از ارکان های موثر در توسعه ، افزایش فعالیت سازمان های مردم نهاد است و نقش این سمن ها در سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
این مقام مسئول تصریح کرد: روند فعالیت سمن‌ها در حوزه سلامت رو به رشد بوده ولی می‌بایست نقش سمن‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و درمان نیز بیشتر شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن قرائت پیام وزیر بهداشت گفت: نقش سمن ها و حضور در عرصه‌های اطلاع رسانی و افزایش و ارتقای سواد سلامت مردم شهرستان به عنوان یکی از اولویت های این حوزه باید باشد و انتظار می‌رود فعالیت ها در حوزه ارتقای سلامت ، مردمی تر شود.
دبیر علمی همایش دکتر علیرضا حاجیونی افزود: باید مردم با تقویت سازمان‌های مردم نهاد در عرصه سلامت نقش خود را ایفا کرده و با برداشتن گام های جدید به جای فعالیت در زمینه درمان ، در زمینه پیشگیری فعالیت خود را افزایش دهند زیرا که همواره پیشگیری اولویت اول بوده و کمترین هزینه را بر سلامت جامعه و اقتصاد بر جای می گذارد .
در ادامه همایش ،متخصص بیماریهای داخلی خانم دکتر سها پازوکی در خصوص سرطانها و عوامل ایجاد آنها و همچنین راههای پیشگیری از آن ،مطالبی را ایراد کرد.
دکتر پازوکی گفت: بیش از 30 تا 40 درصد سرطانها با تغییر سبک زندگی ما قابل پیشگیری هستند و با دوری از عوامل خطر مانند مصرف دخانیات، زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب از خود بيشتر محافظت كنند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

کلمات کلیدی:
همایش.سرطان     کانون.همیاران.جوان     خیریه.حضرت.مهدی(عج)     دکتر.عزیزنژاد     دکتر.حاجیونی     دکتر.سها.پازوکی    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >