افتتاح 44 تخت‌ ویژه در استان بوشهر توسط وزیربهداشت

19 اسفند 1394
همزمان با سراسر کشور 44 تخت ویژه بزرگسالان، کودکان و نوزادان به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیربهداشت، درمان وآموزش پزشکی در بوشهر افتتاح شد.

با اقدام های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش بهداشت و درمان استان تحول شایسته ای به وجود آمده است
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از خدمات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اقدام های به موقع و مناسب مسئولان این دانشگاه در بخش بهداشت و درمان استان بوشهر تحول شایسته ای به وجود آمده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز چهارشنبه دراین آیین گفت: با افتتاح طرح درمانی یادشده ظرفیت تخت های ویژه در استان بوشهر60 درصد افزایش یافت.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در راستای عدالت دسترسی به خدمات درمانی در همه شهرستان‌ها تختهای ویژه بزرگسالان، کودکان و نوزادان در بیمارستان‌های استان راه اندازی و زمینه ارایه خدمات درمانی به مردم از شمالی ترین نقطه استان تا جنوبی ترین نقطه فراهم می شود.
برای نخستین بار در استان تخت ویژه اطفال ایجاد شد
وی اظهارکرد: با افتتاح این طرح در حوزه افزایش تخت ویژه نوزادان یک رشد 220درصدی، رشد تخت‌های ویژه بزرگسالان رشد 60درصدی و برای نخستین بار در استان تخت ویژه اطفال ایجاد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پیش از این تخت ویژه اطفال پی ای سی یو در استان بوشهر وجود نداشت که در زمان حاضر چهار تخت ویژه اطفال راه اندازی و تا سه ماه آینده چهار تخت دیگر در این بخش اضافه می شود.
وی تصریح کرد: درکنار تخت های ویژه، افزایش تعداد پزشکان متخصص که با مدیریت و ارایه مراقبت های ویژه از اعزام بیمار به مرکز استان تا حدود زیادی کاسته اند از اقدام های دیگر این دانشگاه است.
دکتررئیسی گفت: تجهیز آمبولانس های استان بوشهر به امکانات ویژه برای ارایه خدمات در زمان اضطراری با هدف ارتقای امنیت بیمار از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه افزایش تخت های ویژه درمانی متناسب با ظرفیت و توان متخصصان استان یکی از برنامه های این دانشگاه است افزود: در همین راستا با توجه به دستور معاون درمان وزیربهداشت، درمان و اموزش پزشکی 20 تخت جدید تا اردیبهشت سال آینده در بیمارستان های استان افتتاح می شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023

/telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     وزیر.بهداشت     دکتر.هاشمی     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >