مرگ به علت سرطان در دیّر از سوانح و حوادث پیشی گرفت/مرگ به علت بیماری قلبی همچنان در صدر

21 تير 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: مرگ‌ومیر ناشی از حوادث غیر عمد که در سال‌های گذشته رتبه دوم مرگ‌ومیر در شهرستان دیر داشته است جای خود را به مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها داد.

عادل مقدس در نشست پوشش وقایع حیاتی شهرستان دیّر با اشاره به ده علت اصلی مرگ‌ومیر در این شهرستان گفت: بررسی‌های آماری میزان مرگ‌ومیر شهروندان دیری نشان می‌دهد که کماکان بیماری‌های قلبی عروقی همچنان در صدر علت مرگ دیری‌ها است.
وی بابیان اینکه چهل درصد مرگ‌های اتفاق افتاده سال گذشته در شهرستان دیر به علت بیماری‌های قلبی عروقی بوده است اظهار کرد: مقایسه این شاخص نسبت به سال‌های گذشته نشان از کاهش مرگ به علت بیماری‌های قلبی عروقی دارد به‌گونه‌ای که این شاخص در سال 93، چهل‌وچهار درصد و در سال 92، چهل‌وهفت و 87 صدم درصد بوده است.
وی با تأکید بر پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، گفت: تغذیه مناسب، تحرک بدنی، عدم مصرف دخانیات و داشتن شاخص توده بدنی مناسب ازجمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به مرگ‌ومیر ناشی از بیماری سرطان افزود: بررسی‌های آماری سال‌های گذشته نشان می‌دهد مرگ‌ومیر ناشی از سوانح و حوادث غیر عمد پس از مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در جایگاه دوم قرار دارد که این روند برای اولین بار طی یازده سال گذشته تغیر کرد و سال گذشته سوانح و حوادث جای خود را به مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها داد.
وی در خصوص رشد بیماری‌های سرطانی در شهرستان دیّر گفت: مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری طی بازده سال گذشته از 12 درصد در سال 83 به 16 درصد در سال 94 افزایش‌یافته است.
مقدس بابیان اینکه سرطان دستگاه گوارش بیشترین علت مرگ میر بیماری‌های سرطانی در شهرستان دیّر بوده است گفت: سرطان‌ دستگاه گوارش با 13 مورد مرگ‌ومیر و درصد فراوانی 37 درصد بیشترین علت مرگ‌ومیر بیماری‌های سرطانی بوده است که پس‌ازآن سرطان دستگاه تنفس با 28 و نیم درصد و سرطان مغز و دستگاه ادراری هرکدام با 11 و 4 درهم درصد در رتبه‌ی بعدی قرار دارند.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سوانح و حوادث غیر عمد سومین علت مرگ‌ومیر در شهرستان دیّر است که بررسی‌های آماری طی یازده سال گذشته روند کاهش 7 و نیم درصدی را نشان می‌دهد.
وی بابیان اینکه 12 درصد مرگ‌ومیرهای شهرستان دیّر به علت سوانح و حوادث غیر عمد است، اضافه کرد: این مقدار در سال 83، نوزده و 45 صدم درصد بوده است.
مقدس در خصوص دیگر علل اصلی مرگ‌ومیر در شهرستان دیّر عنوان کرد: بیماری‌های دستگاه تنفس، بیماری‌های حول دوران تولد، بیماری‌های غدد تغذیه و متابولیک، بیماری‌های دستگاه ادراری، بیماری‌های سیستم عصبی، ناهنجاری‌های مادرزادی و کروموزومی و بیماری‌های روانی و اختلال رفتاری از دیگر علل اصلی مرگ‌ومیر در شهرستان دیّر است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سرطان     بیماری‌های.قلبی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >