بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به قطب درمانی جنوب استان تبدیل می‌شود

23 امرداد 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به زیرساخت‌های اساسی و زیر بنایی که در توسعه درمان پیش‌بینی کرده‌ایم، شهرستان کنگان به قطب درمانی استان تبدیل می‌شود و امیدوارم با این اتفاق بتوانیم به تمام شهرستان‌های جنوب استان بوشهر و استان‌های هم‌جوار خدمات ارایه کنیم.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای سلامت شهرستان کنگان افزود: نگاه عادلانه در حوزه سلامت به همه مناطق استان بوشهر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد و توجه جدی به توسعه کمی و کیفی درمان در جنوب استان با محوریت شهرستان کنگان از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی است.
وی تصریح کرد: برخلاف تمامی دولت‌های گذشته، توجه جدی به حوزه سلامت مهم‌ترین و اولین اولویت دولت تدبیر و امید می‌باشد و اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از ماندگارترین ابتکارات و اقدامات دولت دکتر روحانی است.
این مقام مسئول اضافه کرد: بیمارستان کنگان در ۳ سال گذشته شاهد تغییراتی شایانی در حوزه سلامت بوده و برای ارایه خدمات بهتر به مردم کنگان و شهرستان‌های هم‌جوار نیاز به تحولاتی بیشتری دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با طراحی و برنامه‌ریزی صورت گرفته خوشبختانه توانستیم فضای فیزیکی بیمارستان را بهسازی و احداث کنیم که این اقدام‌ها شامل ساختمان الحاقی اورژانس جدید و ICU است.
وی تصریح کرد: ساختمان الحاقی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان شامل بخش بستری، بخش اورژانس، بخش بستری اورژانس و بخش داخلی است که به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.
یکی از ممتازترین ICU های استان در بیمارستان امام خمینی (ره) بهره‌برداری می‌شود
دکتر رئیسی اضافه کرد: ICU بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان یکی از ممتازترین بخش مراقبت‌های ویژه استان خواهد بود و به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.
ام ار آی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در سطح استان کم‌نظیر است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در طی 45 روز بعد از افتتاح ام ار آی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، بیش از ۶۰۰ نفر از نقاط مختلف استان به مرکز ام آر آی کنگان مراجعه کردند.
دکتر رئیسی افزود: ام ار آی کنگان در نوع خود در استان بی‌نظیر است و علاوه بر ارایه خدمات به جنوب استان به بخشی از شهرستان‌های استان‌های هم‌جوار نیز خدمت ارایه می‌دهد.
راه‌اندازی بخش ویژه نوزادان در بیمارستان امام خمینی (ره) از خدمات جدید این مرکز درمانی است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه راه‌اندازی و فعالیت ۸ تخت در بخش ویژه نوزادان از خدمات جدید بیمارستان امام خمینی (ره) است، افزود: بعد از افتتاحیه این بخش، تمام تخت‌های آن اشغال‌شده است و این نشان بر اعتماد مردم کنگان به این بیمارستان و نیاز منطقه است.
وی تصریح کرد: به‌زودی یک دستگاه آمبولانس مجهز به ان آی سی یو ویک دستگاه آمبولانس ای سی یو در اختیار شهرستان کنگان قرار خواهد گرفت.
مرکز جامع سلامت دهان و دندان کنگان امسال راه‌اندازی می‌شود
دکتر رئیسی گفت: ساختمان مرکز جامع سلامت دهان و دندان کنگان تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به صنعتی بودن شهرستان‌های جنوبی گفت: انتظار می‌رود مجموعه نفت همراهی و همکاری بیشتری برای ارتقای حوزه سلامت در جنوب استان داشته باشد.
وی تصریح کرد: ۳۰ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمت به مردم هستند به‌گونه‌ای که تاکنون بیش از هفت هزار ویزیت تخصصی در کلینیک کوثر این شهرستان صورت گرفته اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله‌داریم.
دکتر رئیسی گفت: هم‌اکنون ظرفیت اسمی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان 96 تختخوابی، اما ظرفیت واقعی این بیمارستان 130 تختخواب است که با راه‌اندازی بخش‌های جدید بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، ظرفیت این بیمارستان 200 تختخوابی خواهد شد.
تلاش دولت یازدهم در حوزه سلامت ستودنی است
فرماندار کنگان استان بوشهر گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید می‌باشد و تلاش دولت یازدهم در حوزه سلامت ستودنی است.
عبدالنبی یوسفی با تقدیر از همراهی خیرین شهرستان کنگان در حوزه سلامت اظهار داشت: ترویج و تقویت فرهنگ وقف در حوزه سلامت ضروری است.
شرکت‌های منطقه به توسعه کمی و کیفی حوزه سلامت اهتمام بیشتری داشته باشند
وی بابیان اینکه در سال 94، بیش از 900 حادثه منجر به ارایه خدمات پزشکی در مجموعه صنعت رخ‌داده است گفت: این وضعیت می‌طلبد که شرکت‌های منطقه به توسعه کمی و کیفی حوزه سلامت اهتمام بیشتری داشته باشند.
یوسفی با تقدیر از همراهی و توجه رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: شهرستان کنگان قطب درمانی جنوب استان است و تقویت بخش درمان در این شهرستان ضروری است.
رییس شورای اسلامی شهر کنگان گفت: به برکت سفر تاریخی و ماندگار مقام معظم رهبری و اهتمام دولت تدبیر و امید، تحول ارزشمندی در حوزه سلامت صورت گرفته است.
اکبر پاریابی با تقدیر از توجه استاندار بوشهر و رییس دانشگاه علوم پزشکی به حوزه سلامت شهرستان کنگان افزود: راه‌اندازی کلینیک تخصصی کوثر در کنگان یکی از اقدامات سترگ دولت یازدهم است.
وی با اشاره به بافت منطقه و فرهنگ دینی مردم گفت: هم‌اکنون در سونوگرافی‌های مستقر در کنگان پزشک مرد فعالیت می‌کند که انتظار می‌رود پزشک زن نیز برای راحتی و آسایش بیشتر بانوان در سونوگرافی‌ها فعالیت کند.
رییس شورای اسلامی شهر گنگان با اشاره به گستره خدمات درمانی شهرستان کنگان اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر از خدمات درمانی در کنگان استفاده می‌کنند انتظار می‌رود یک دستگاه آمبولانس ای سی یو دار در اختیار بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان قرار گیرد.
پاریابی ضمن اعلام آمادگی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای توسعه خدمات درمانی و نیز فراهم کردن زمینه‌های لازم برای حضور پزشکان متخصص در شهر کنگان گفت: شهرداری و شورای اسلامی علاوه بر حمایت مادی و معنوی از پزشکان متخصص، برای تشویق جوانان بومی، هزینه قبول‌شدگان دانشگاه‌های دولتی را به‌صورت کامل و دانشگاه آزاد را تا حد قابل‌توجهی پرداخت خواهد کرد.
در این جلسه روسای شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گزارش عملکردی از حوزه سلامت ارایه کردند.
فعال کردن چندین خانه بهداشت روستایی غیرفعال، جذب 26 مراقب سلامت، افزایش نیروهای پزشک خانواده و دندان‌پزشک، فعال کردن مرکز سنجش شنوایی نوزادان، الکترونیکی کردن اتوماسیون اداری، آموزش نیروهای بهورزی، راه‌اندازی مراکز مشاوره، راه‌اندازی کلینیک سطح 2 دیابت در کنگان، استانداردسازی خانه‌های بهداشت، افتتاح بخش ان آی سی یو بیمارستان امام (ره)، راه‌اندازی بخش ام آر آی، جذب چندین متخصص از مهم‌ترین اقداماتی که در بخش سلامت شهرستان کنگان در دولت تدبیر و امید انجام‌شده است.
در این نشست از دو خیر کنگانی به خاطر اهدای 500 مترمربع زمین به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر تقدیر شد.
همچنین خبرنگاران شهرستان کنگان با اهدای لوح تقدیر از توجه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به حوزه درمان این شهرستان تقدیر کردند.
دکتر علیرضا رئیسی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر قبل از این نشست از پروژه‌های تازه بهره‌برداری شده یا در شرف بهره‌برداری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بازدید کرد.
انتهای پیام/ م.ص


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     عبدالنبی.یوسفی     دکتر.رئیسی     بیمارستان.امام‌خمینی(ره).کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >