رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
باید قبل از شروع عملیات اجرایی هر صنعتی در سطح استان بوشهر، پیوست سلامت آن تهیه شود/گزارش تصویری

21 شهريور 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید قبل از شروع عملیات اجرایی هر صنعتی در سطح استان بوشهر، پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی آن نوشته شود به‌گونه‌ای که بر اساس برنامه پنجم توسعه که در لایحه برنامه ششم نیز ذکرشده، صنایع بزرگ باید همزمان با ایجاد یا توسعه فعالیت‌های خود، پیوست سلامت آن را نیز در نظر گرفته و اجرایی کنند.

دکتر رئیسی در نشست مشترک با نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: البته پیوست سلامت ابعاد گسترده‌ای از اقدامات و نیز حوزه جغرافیایی استان را در برمی‌گیرد که فعالیت مؤثر و نوین برای کاهش آلاینده‌ها، مشارکت در برطرف کردن آسیب‌های پیرامونی و در یک‌کلام نقش فعال در حوزه سلامت‌محوری استان در این راستا خواهد بود.
وی تصریح کرد: افزایش شاخص تخت‌های بیمارستانی به بیش از 2، یکی از چشم اندازهای برنامه‌ریزی‌شده حوزه سلامت استان تا سال 1404 است که اکنون این شاخص در استان بوشهر یک و چهاردهم است.
دکتر رئیسی اظهار کرد: افزایش تخت‌های ویژه در سطح استان بوشهر به بیش از 200 تخت نیز از دیگر برنامه‌های دانشگاه تا سال 1404 است و همچنین تبدیل استان به سه قطب درمانی جنوب با محوریت کنگان، شمال با محوریت گناوه و مرکز با محوریت بوشهر و دشتستان از دیگر برنامه‌های چشم‌انداز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا سال 1404 است.
نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: موضوع مسئولیت‌های اجتماعی و پیوست سلامت در صنایع به‌ویژه صنعت نفت یکی از مسایل مهم و اساسی است.
سکینه الماسی افزود: من به‌عنوان یک مددکار اجتماعی بیگانه با حوزه درمان نبوده و به‌عنوان نماینده مردم در مجلس وظیفه خود می‌دانم که هرگونه کاری در زمینه بهداشت و درمان و سلامتی مردم را با تمام توان انجام دهم و از هیچ کوششی دریغ نکنم.
تحول بزرگی در حوزه بهداشت و درمان جنوب استان اتفاق افتاده است
نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان جنوب استان اتفاق افتاده است که ازجمله آنها وجود تخت‌های ویژه در سطح استان و در منطقه جنوب است که نسبت به کشور کم‌نظیر می‌باشد.
وی تصریح کرد: باید از ظرفیت مجمع خیرین برای رفع کمبودهای جنوب استان به‌ویژه در حوزه درمان استفاده شود که بنده به‌عنوان عضو مجمع خیرین سلامت کشور تمام توان خود را برای استفاده از ظرفیت و پتانسیل خیرین در جهت رفع کمبودهای حوزه سلامت جنوب استان و حوزه انتخابی خود به کارخواهم بست.

انتهای پیام/ م.غ 1023با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
عملیات.اجرایی     هیات.رییسه     دکتر.رئیسی     سکینه.الماسی        

تاریخ بروز رسانی:   21 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >