رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
امسال از تمامی شهرستان‌ها پذیرش دانشجو در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی داشته‌ایم

27 مهر 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در سال جاری برای نخستین بار از تمامی شهرستان‌های استان پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی داشته‌ایم.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست هم‌اندیشی با فعالان اجتماعی شهرستان گناوه افزود: در سال گذشته 45 نفر دانشجو در رشته پزشکی جذب داشته‌ایم که در سال تحصیلی جدید این تعداد به 90 نفر افزایش‌یافته است که بیش از 50 درصد آنان را افراد بومی استان تشکیل می‌دهند.
70 درصد خدمات در بخش درمان به عهده متخصصین است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: 70 درصد خدمات در بخش درمان به عهده متخصصین بوده و تنها 30 درصد از آن مربوط به امکانات و تجهیزات است.
دکتر رئیسی افزود: در شهرستان گناوه نیز مانند سایر نقاط استان، پزشکان متخصص در حال ارائه خدمت به مردم هستند که در حال حاضر 21 پزشک متخصص در این شهرستان حضور دارند.
الزامات اولیه برای توسعه استان بوشهر بالا بردن اطلاعات مردم و مطالبات صحیح است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: الزامات اولیه برای توسعه استان بوشهر بالا بردن اطلاعات مردم و مطالبات صحیح، کارشناسانه و تأثیرگذار است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: استان بوشهر باوجود منابع عظیم و وضعیت جغرافیایی خاص انتظار می‌رود از استان محروم یا کمتر توسعه‌یافته خارج شود و این مستلزم توسعه‌ای همه‌جانبه در استان است.
وی تصریح کرد: برگزاری جلسه با فعالین اجتماعی همیشه نتایج خوبی در پی داشته و چون افراد اطلاعات را شفاف‌تر، دقیق‌تر و بدون واسطه دریافت می‌کنند درنتیجه در تصمیم‌گیری‌های کلان بسیار تأثیرگذارتر خواهد بود.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه این‌گونه تبادل نظرات همیشه دستاوردهایی را به همراه دارد بیان کرد: امید است بتوان گام‌های بیشتر و اساسی‌تری در جهت توسعه استان بوشهر برداشته شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه به ارائه گزارشی از طرح تحول نظام سلامت از ابتدا تاکنون پرداخت.
انتهای پیام/ م.ف 1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     فعالین.اجتماعی     دکتر.رئیسی     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >