حمایت هزینه دارویی بیماران اعصاب و روان شهرستان دیّر انجام شد

16 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: حمایت هزینه ۳۸۶ نسخه دارویی بیماران دارای اختلالات اعصاب و روان شهرستان دیّر انجام شد.

عباس آدمیت‌نسب با اشاره به ارائه خدمات بهداشت روان به جمعیت تحت پوشش شهرستان اظهار کرد: بیماران دارای اختلالات اعصاب و روان به‌صورت فعال در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر شناسایی و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند و تاکنون نیز درمجموع ۵۰۵٫ نفر شناسایی شده است.
وی در خصوص ارائه خدمات مراقبتی و دارویی رایگان به بیماران دارای اختلالات اعصاب و روان گفت: ۵۴ قلم داروی بیماران اعصاب و روان به‌صورت رایگان ارائه می‌شود که برای استفاده از خدمات دارویی رایگان، بیماران باید تشکیل پرونده داده و به‌صورت ماهانه توسط مراقبین سلامت و بهورزان و هر سه ماه نیز توسط پزشک معاینه شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سال گذشته مبلغ ۱۰۳ میلیون ریال و طی ۶ ماهه سال جاری نیز مبلغ ۸۴ میلیون ریال بابت نسخ دارویی بیماران دارای اختلالات اعصاب و روان شهرستان حمایت هزینه‌ای و پرداخت شده است.
آدمیت‌نسب گفت: علاوه بر رایگان شدن داروهای بیماران اعصاب و روان دارای دفترچه بیمه روستایی، خدمات دیگری نیز در حوزه بهداشت روان به شهروندان ارائه می‌شود که از جمله آن می‌توان به آموزش‌های مهارت فرزند پروری، شناسایی اختلال‌های روانی، مشاوره رایگان و معاینات مستمر و دوره‌ای پزشک نام برد.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هزینه.دارویی     اعصاب.و.روان     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >