رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
کلینیک سیار دندانپزشکی در ساحل خلیج‌فارس بوشهر استقرار یافت

18 تير 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کلینیک سیار دندانپزشکی در ساحل خلیج‌فارس بوشهر استقرار یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: کلینیک سیار دندانپزشکی به‌منظور انجام معاینه و مشاوره رایگان دندانپزشکی در ساحل خلیج‌فارس بوشهر استقرار یافت و گروه واحد دهان و دندان ۱۱۰ نفر از افراد داوطلب را مورد معاینه قرار داد.
 حبیبی نیا گفت: با عنایت به اهمیت این موضوع و ترویج رعایت بهداشت دهان و دندان، کلینیک سیار دندانپزشکی در ساحل خلیج‌فارس بوشهر استقرار یافت و به انجام معاینه و مشاوره دندانپزشکی و ارائه توضیحات لازم در خصوص فواید انجام وارنیش فلوراید برای دانش آموزان پرداختند که این خدمات برای ۱۱۰ نفر از افراد داوطلب شده در آن محل انجام شد.
مسئول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز بیان داشت: بهداشت دهان و دندان نقش مهمی بر سلامت و تندرستی بدن ما دارد.
فهیمه حسینی افزود: عدم به‌کارگیری راه‌کارهای اصولی حفظ بهداشت دهان و دندان نه‌تنها به حفظ سلامت دندان و لثه آسیب وارد می‌کند، بلکه می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت را تا حد زیادی افزایش دهد.
وی بیان داشت: آمارها نشان می‌دهد که بیشتر از ۹۰ درصد از افراد تا سن ۳۴ سالگی حداقل یک دندان خراب دارند.
 مسئول واحد بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: از میان این ۱۱۰ نفر حدود ۱۰۲ نفر از آن‌ها حداقل یک مشکل دندانی داشتند که این آمار بیانگر شیوع بالای پوسیدگی در بین افراد است
حسینی بیان داشت: با انجام خدمات پیشگیرانه همچون انجام فیشورسیلانت، وارنیش تراپی و چکاب‌های شش‌ماهه الی یک‌ساله دندانپزشکی می‌توان آمارهای پوسیدگی و شاخص DMFT را به‌طور قابل‌توجهی کاهش داد.

 انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۰

کلمات کلیدی:
کلینیک.سیار.دندانپزشکی     مرکز.بهداشت.بوشهر     حمید.حبیبی.نیا     فهیمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >