معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مشارکت بیماران و جامعه در امور سلامت از مصادیق حقوق شهروندی است

27 شهريور 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مشارکت بیماران و جامعه در امور سلامت از مصادیق حقوق شهروندی است.

 دکتر احمد یزدان پناه در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: مشارکت بیماران و جامعه در امور سلامت مظهر عدالت و پاسخگویی در بسیاری از نظام‌های بهداشت و درمان است.
وی ضمن گرامیداشت روز جهانی ایمنی بیمار  که مصادف با 17 سپتامبر 2023 و 26 شهریورماه سال 1402 است افزود: شعار ایمنی بیمار در سال 2023 با عنوان " مشارکت بیمار و جامعه برای ارتقاء ایمنی بیمار "است.
دکتر یزدان پناه بر اهمیت و لزوم پرداختن به موضوع مشارکت بیمار و جامعه در ارتقاء کیفیت و ایمنی خدمات بالینی تأکید کرد و گفت: مشارکت بیماران و جامعه در امور سلامت از مصادیق حقوق شهروندی بوده و مظهر عدالت و پاسخگویی در بسیاری از نظام‌های بهداشت و درمان است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پذیرفتن بیمار به‌عنوان شریک سیستم‌های درمانی و تعمیم فرهنگ استقبال و انعطاف نسبت به نظرات و انتقادهای بیماران در سطح بیمارستان‌ها، اهرم رشد بیمارستان‌های تعالی‌جو است.
وی تصریح کرد: کلیه مدیران ارشد بیمارستان‌ها شعار " توانمندسازی و حمایت از بیماران و خانواده‌ها برای مشارکت در خدمات سلامت " را در قالب یک استراتژی بلندمدت در برنامه عملیاتی ایمنی بیمار وارد نموده و اجرای آن را با تعریف عنوان برنامه‌های مناسب پیگیری نمایند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای گرامیداشت روز ایمنی بیمار از مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر  بازدید و از کارشناسان برتر ایمنی بیمار بخش‌های این مرکز درمانی تقدیر کرد.
در این بازدید با معرفی و تقدیر از کارشناسان برتر ایمنی بیمار بخش‌های بیمارستان ادامه یافت.
دو بخش جراحی زنان و آزمایشگاه مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان بخش‌های با عملکرد بهتر در اجرای برنامه‌های ایمنی بیمار معرفی شدند.
در ادامه برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی ایمنی بیمار، تیم اعزامی معاونت درمان با همراهی مسئولین بیمارستانی از بخش زنان  بیمارستان بازدید نموده و با اعطای گل به بیماران و پرسنل بخش، این روز تبریک را گفتند و از سایر مسئولین بیمارستانی با اعطای گل تقدیر به عمل آمد.  

انتهای پیام / ع.چ 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
ایمنی.بیمار     مشارکت.بیماران     حقوق.شهروندی     احمد.یزدان.پناه     معاون.درمان    

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >