رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
مراکز ۱۹گانه غربالگری تنبلی چشم کودکان در شهرستان بوشهر تکمیل و راه‌اندازی شد

1 خرداد 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری اداره کل بهزیستی شهرستان بوشهر، ۱۹ واحد غربالگری تنبلی چشم را در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی تکمیل و راه‌اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا با اعلام این خبر افزود: به‌طور کلی آگاهی دادن والدین و همکاری آن‌ها کلید موفقیت در درمان است و درمان تنبلی چشم نیازمند همکاری تنگاتنگ والدین و پزشکان و کادر سلامت است.

 وی در ادامه افزود: نکته مهم در درمان تنبلی چشم این است که هرچه سن کودک پایین‌تر باشد، شانس درمان بیشتر است و مدت درمان نیز کوتاه‌تر می‌شود..

 مهندس حبیبی نیا اظهار داشت: بهترین سن برای تشخیص و درمان تنبلی چشم پیش از ۵ سالگی است، به همین دلیل، این دوره را سنین طلایی می‌نامند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال، ضمن درمان بیماری تا قبل از ۶ سالگی مخاطرات کم بینایی و نابینایی به حداقل ممکن خواهد رسید.

 مهندس حبیبی نیا افزود: تأکید ما بر این است که خانواده‌های عزیز در سه سال پیاپی یعنی از سه‌سالگی تا ۶ سالگی (هرساله) نسبت به مراجعه به پایگاه‌های مذکور و معاینه چشمان فرزندان خود توجه لازم را داشته باشند.

وی ضمن تشکر از همکاری و مشارکت خوب مدیرکل بهزیستی استان در تکمیل و راه‌اندازی واحدهای غربالگری افزود: تکمیل کلیه مراکز به تجهیزات و آموزش مراقبین به حمدالله صورت پذیرفته است و صرفاً در سال گذشته ۱۵ هزار و ۶۶۱ کودک در مراکز جامع خدمات سلامت مورد معاینه قرار گرفتند که موجب شناسایی ۳۳۹ کودک مشکوک به تنبلی چشم شدیم و در این راستا این عزیزان به اپتومتریست ارجاع داده شده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: جهت معاینه و شناسایی تنبلی چشم کودک، خانواده‌های عزیز ساکن در شهرستان بوشهر، با در دست داشتن شناسنامه کودک می‌توانند، به مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت و خانه‌های بهداشت مراجعه فرمایند، ضمن اینکه دوشنبه هر هفته نیز این خدمات تحت مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر واقع در خیابان فاطمیه و با استفاده از دستگاه بینایی‌سنجی ارائه می‌گردد.

در مراسم افتتاحیه غربالگری تنبلی چشم کودکان ۳تا ۶ سال در مرکز خدمات جامع سلامت قدس، رئیس و معاون اداره بهزیستی استان و شهرستان حضور داشتند.

 

انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۱

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     غربالگری.چشم     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >