رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
۳۶۳ زوج در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج بوشهر در طی سال جاری شرکت کرده‌اند

3 تير 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در طی سال ۳۶۳ زوج در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج بوشهر شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، به مناسبت اول ذی‌الحجه و سالروز ازدواج مقدس حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) حمید حبیبی نیا با حضور در مسجد امیرالمؤمنین (ع) کوی سرتل بوشهر بیان داشت: از مهم‌ترین اهداف این هفته بزرگداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به‌منظور الگوسازی برای ازدواج جوانان، تسهیل و ترویج فرهنگ ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار و همچنین افزایش آگاهی‌های مورد نیاز جوانان و والدین در موضوع ازدواج و خانواده است.
وی اضافه داشت: در همین راستا مشاوره رایگان در زمینه‌های مرتبط از جمله ازدواج بهنگام، مهارت‌های ارتباطی، معیارهای همسرگزینی مناسب، در راستای تحکیم خانواده و تقویت نشاط درون خانواده و اجتماع در این هفته در مراکز بهداشتی درمانی انجام می‌گردد.
این مقام مسئول تأکید داشت: مرکز مشاوره پیش از ازدواج دو روز در هفته (روزهای یکشنبه و چهارشنبه) در مرکز نبی اکرم برگزار می‌گردد که مشاوره و آموزش احکام و حقوق زوجین و خانواده، روانشناسی ازدواج، اخلاق و سبک زندگی و سلامت جنسی ازدواج و ... را ارائه می‌دهد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون، حدود ۸۵۵ مورد درخواست مجوز ازدواج و آزمایش پیش از ازدواج را داشته‌ایم و به‌صورت میانگین ۳۶۳ زوج در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج شرکت نموده‌اند.
وی عنوان داشت: با آموزش و مشاوره قبل و بعد از ازدواج، سلامت، امنیت و آرامش روحی و روانی خود و دیگران فراهم می‌شود.

 انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.ازدواج     حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >