رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تداوم روند بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان بوشهر/ ۸هزار بازرسی از مراکز مواد غذایی بوشهر صورت گرفت

23 مهر 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از تداوم روند بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۸هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان بوشهر از ابتدای سال تاکنون توسط بازرسین سلامت محیط و کار صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ حمید حبیبی نیا بیان داشت: این بازرسی‌ها در راستای استمرار کنترل و نظارت بهداشتی بر صنوف و با هدف تحقق و صیانت از سلامت و امنیت غذایی در جامعه بوده است.
وی بیان داشت: صنوفی که دارای نواقص بهداشتی بوده و در رفع آن بی‌توجهی نموده‌اند، مورد پیگیری قضایی قرار گرفته‌اند که از ابتدای سال تاکنون ۳۱۷ واحد صنفی به علت عدم رعایت موازین بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و ۵۴ واحد صنفی پلمپ شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر  اظهار داشت: در این بازرسی‌ها بیش از چهار هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته کشف و معدوم شد.
حبیبی نیا همچنین از بازرسی ۷۲ مورد سامانه آب‌رسانی، ۱۲هزار و ۸۱ مورد کلر سنجی و ۴۱۸ مورد نمونه‌برداری به‌عمل‌آمده از آب آشامیدنی در شهرستان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: هم‌اکنون ۲۳ کارشناس بهداشت محیط در مراکز تابعه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مشغول به ارائه خدمت و نظارت‌های بهداشتی هستند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراتب را برای رسیدگی کارشناسان به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

 انتهای پیام/ح.گ ۳۰۰۱
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >