ایستگاه‌های تصفیه آب شهرستان بوشهر مورد نظارت قرار گرفتند

27 تير 1397
بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در قالب طرح یک‌روزه از ۴۷ ایستگاه تصفیه موجود در سطح شهرستان بازدید کردند و منابع تأمین آب را موردبررسی و پایش قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: همه‌ساله خصوصاً با شروع فصل گرما طغیان بیماری‌های منتقله از آب گزارش می‌گردد و یکی از دلایل اصلی بروز این طغیان‌ها عدم دسترسی به آب سالم می‌باشد.
مهندس حسن فخرایی گفت: به‌موجب قانون تشکیلات وزارت بهداشت، تأمین بهداشت عمومی و ارتقای سطح آن از طریق اجرای برنامه‌های بهداشتی خصوصاً در زمینه بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها از وظایف وزارت بهداشت می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: امروزه با کاهش منابع آب براثر تغییرات اقلیمی و وقوع خشک‌سالی در سال‌های اخیر همگام با گسترش جمعیت، استفاده از سامانه‌های آب‌شیرین‌کن رواج پیداکرده که با گسترش این سامانه‌ها لزوم نظارت و پایش عملکرد آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد.
مهندس حسن فخرایی تصریح کرد: عدم راهبری صحیح دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن می‌تواند بر کیفیت آب خروجی از این دستگاه‌ها اثر نامطلوب داشته باشد و سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر بیاندازد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در این راستا بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در قالب طرح یک‌روزه از ۴۷ ایستگاه تصفیه موجود در سطح شهرستان بازدید و مواردی نظیر وضعیت کلر باقیمانده، نحوه دفع فاضلاب، بهداشت فردی و ایمنی محیط کار، همچنین منابع تأمین آب را موردبررسی و پایش قرار دادند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.