به مناسبت روز جهانی ایدز برگزار شد؛ آموزش رفتارهای پرخطر مرتبط با اچ.آی.وی به کودکان کار و خانواده آنان در شهرستان بوشهر

19 آذر 1402
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: به مناسبت روز جهانی ایدز، آموزش رفتارهای پرخطر مرتبط با اچ.آی.وی و تست این بیماری به کودکان کار و خانواده آنان در شهرستان بوشهر داده شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: به‌منظور اطلاع‌رسانی مناسب و آموزش رفتارهای پرخطر مرتبط با اچ.آی.وی، تیم مراقبتی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر جهت انجام تست و آموزش در خصوص این بیماری به کودکان کار و خانواده‌های آنان در اداره بهزیستی شهرستان بوشهر ایستگاه سلامتی مستقر نمود.
وی اضافه داشت: همه‌ساله اول دسامبر مصادف با ۱۰ آذرماه بزرگداشت روز جهانی ایدز برگزار می‌گردد و امسال نیز هم‌زمان با سایر کشورهای دیگر جهان، در کشور عزیزمان ایران نیز کمپین اطلاع‌رسانی ایدز از ۲۰ آبان ماه لغایت ۲۰ آذرماه راه‌اندازی شده است.
این مقام مسئول عنوان داشت: از آنجایی که کودکان کار بنا به نوع فعالیتی که در جامعه انجام می‌دهند و با اقشار و گروه‌های مختلفی از جامعه در ارتباط هستند می‌توانند مورد سوءاستفاده‌های زیادی از جمله گرایش به مصرف مواد مخدر و محرک به شکل تزریقی و هم ازلحاظ رفتارهای جنسی قرار گیرند
حبیبی نیا یادآور شد: تمام مراکز و پایگاه‌های خدمات جامع سلامت، این خدمات را به‌صورت رایگان و محرمانه انجام می‌دهند.


 انتهای پیام/ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.