رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر: اجازه نخواهم داد دانشجو یا دانشگاه ما را تضعیف کنند

20 آبان 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: دانشگاه محل کسب علم و فرهنگ است و در این راه اجازه نخواهم داد کسانی دانشجو و دانشگاه ما را تضعیف کنند.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین تکریم و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در سالن کنفرانس مجتمع آموزشی اندیشه پردیس گفت: دانشجویان دانشگاه فرزندان، نخبگان و ستارگان امید و آینده این سرزمین هستند که به دست ما سپرده شده‌اند و این بار مسئولیت مسئولین دانشگاه را دوچندان می‌کند.

دکتر رئیسی افزود: وجود فضای فرهنگی و دانشجویی برای دانشجویان باید به شکلی باشد که دانشجوی ما بتواند در چارچوب قانون به اهداف ترسیم شده دست پیدا کند تا به تکامل برسد.

وی با برشمردن فعالیت‌های گسترده در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی خاطر نشان کرد: رسیدن دانشجو به تکامل در حوزه علم و فرهنگ نیاز به مراقبت دارد.

دکتر رئیسی تصریح کرد: یکی از اقداماتی که همواره مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به آن اهتمام داشته‌اند ایجاد فضای همدلی، دوستی و مهربانی با توجه به اهداف نظام جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت فقیه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با یادآوری ماموریت اصلی دانشجویان در کسب علم گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در معاونت دانشجویی و فرهنگی فضایی ایجاد شده که همه دانشجویان قدرت بیان، گفت و گو، تعامل و بحث در چارچوب قانون را دارند.

دکتر رئیسی با یادآوری اهمیت نقش مراقبتی مسئولین دانشگاه تصریح کرد: گاهی آفتی به دامان دانشجوی ما می‌افتد که موجب بروز آسیب از بیرون از خانواده دانشگاه می‌شود.

وی افزود: همواره باید مراقب باشیم تا آفاتی که خارج از دانشگاه دامن گیر دانشجویان می‌شود موجب بروز تفکرات و حرکاتی نشود که خارج از چارچوب و قوانین است.

دکتر علیرضا رئیسی با بیان انتظار جامعه از دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: باید به یاد داشته باشیم که عزیزانی برای این مرز و بوم فدا شده و می‌شوند تا ما به راحتی و در امنیت کامل به کسب علم و دانش بپردازیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور پرشور دانشجویان در فعالیت‌های علمی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، و سیاسی دانشگاه گفت: وجود تشکل‌های صنفی، انجمن‌ها و کانون‌های مختلف نوعی تمرین برای آینده اجتماعی و حرکت در چارچوب قانون است لذا درخواست می‌کنم همه دانشجویان در کانون‌های مختلف حضور پیدا رده و فعالیت داشته باشند.

دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: همه تشکل‌های دانشگاه در انجام فعالیت درچارچوب قانون آزادند و همواره از نقد دانشجویان از مسئولین دانشگاه استقبال می‌کنم و توصیه می‌کنم که در همه امور رضایت خداوند را در نظر داشته باشیم.

دکتر علیرضا رئیسی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس حسین قائدی در معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت: با وجود تمام مشکلات و کمبودها معاونت دانشجویی و فرهنگی زحمات فراوانی متحمل شدند که اقدامات صورت گرفته در حوزه رفاهی و فرهنگی بسیار چشمگیر است.

زمینه‌ فعالیت‌های دانشجویی هموارتر شود

دکتر رئیسی با تشکر از پذیرش مسئولیت مهندس محمد مهدی محمدی در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی بیان داشت: فعالیت در حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی کاری بسیار دشوار است و این انتظار وجود دارد تا فضای فرهنگی، سیاسی و رفاهی مورد نیاز دانشجویان هموارتر شود.

وی افزود: خستگی ناپذیری یکی از ویژگی‌های معاون جدید فرهنگی و دانشجویی است و تنها خواسته من به عنوان رییس دانشگاه این است که در این راه در کنار همه دانشجویان باشند و همه گرایش‌ها و نظرات را دور هم جمع کرده و از همه دانشجویان مانند فزرند خویش مواظبت کند.

آیین تکریم مهندس حسین قائدی و معارفه مهندس محمد مهدی محمدی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بعدازظهر چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه و تشکلات دانشجویی در سالن کنفرانس مجمتع آموزشی اندیشه پردیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/م.پ1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.